Milzu sīpolu noslēpums – mēslojums, par kuru veikalos nekad nestāsta

Kāpēc dažiem sīpoli izaug dūres lielumā, bet citiem tie nav lielāki par valriekstu? Tas viss ir saistīts ar papildus mēslojumu, kas netiek reklamēts, bet ko izmanto visi profesionāļi.

Tas nav superfosfāts vai pelni. Mēs runājam par kaut ko daudz vienkāršāku, kas ir teju katrā mājā – parasto sodu. Lai cik tas jokaini arī neizklausītos, soda var pārvērst jūsu sīpolus par īstiem gigantiem. Bet šis līdzeklis ir jāizmanto savādāk, nekā jūs domājat.

Sīpoliem patīk neitrāla vai viegli sārmaina augsne. Ja augsne ir skāba, augs neuzsūks slāpekli, pat ja mēslojumu apkaisīsit saujām. Tieši šajā sakarā palīgā nāk soda, kas maigi deoksidē augsni un tajā pašā laikā stimulē fermentu veidošanos, kas ir atbildīgi par sīpolu augšanu.

Sodas izmantošanas metode ir gaužām vienkārša. Izšķīdiniet 3 ēdamkarotes sodas 10 litros silta ūdens un, neko negaidot, apūdeņojiet sīpolu dobes, kad lociņi ir izlīduši 2/3 no ierastā garuma. Atkārtojiet pēc 10 dienām, bet samaziniet sodas devu līdz 2 karotēm.

Bet tā ir tikai puse noslēpuma. Otrais komponents ir karbamīds jeb urīnviela. Trīs dienas pēc sodas laistīšanas atšķaida 2 ēdamkarotes urīnvielas 10 litros ūdens un apsmidzina sīpolu lociņus, kas jau skaisti ir izlīduši laukā teju pilnā garumā.

Sastāvā esošais slāpeklis “uzmundrinās” zaļumus, un asā smarža atbaidīs sīpolu mušu. Galvenais, lai šķīdums nenonāk uz augsnes, pretējā gadījumā soda neitralizēs urīnvielas iedarbību. Tāpēc jāatceras – sodas šķīdums jālej uz dobes, bet urīnviela tikai jāapsmidzina un sīpolu zaļajām bultām.

Rezultāts būs vairāk nekā iepriecinošs – sīpoli augs lieli un spēcīgi. Turklāt tie paliks sulīgi arī pēc žāvēšanas, kas nozīmē, kas sīpolus arī varēs ilgāk uzglabāt labā stāvoklī.

Lai nostiprinātu rezultātu, 2 nedēļas pirms ražas novākšanas sīpolus aplaista ar sālsūdeni (1 glāze sāls uz 10 litriem). Tas iznīcinās nematodes un paātrinās sīpolu nobriešanu.