Kanalizācija jūsu mājās darbojas nepārtraukti, taču laika gaitā tā var aizsērēt ar pārtikas atkritumiem, augu eļļu, kafijas biezumiem, šampūnu, matiem un citiem gružiem.
Tas var izraisīt nopietnus aizsērējumus. Ja vēlaties izvairīties no dārgiem santehnikas darbiem, jums ir vienkāršs un pieejams risinājums: cepamā soda un etiķis. Šie sadzīves līdzekļi efektīvi noārda minerālu nogulsnes un cauruļvados uzkrātos gružus.
Cik bieži vajadzētu tīrīt notekas
Regulāra kanalizācijas tīrīšana var palīdzēt jums izvairīties no nepatikšanām. Profilaktisko apkopi ieteicams veikt reizi nedēļā. Ja pamanāt, ka ūdens sāk novadīties lēni, tas ir signāls, ka ir pienācis laiks iztīrīt caurules. Īpaši uzmanīgi pievērsiet uzmanību virtuves izlietnei – tā bieži vien aizsērē ēdiena un eļļas atlieku dēļ.
Kā tīrīt caurules ar dzeramo sodu un etiķi
Ja notekcaurulē ir stāvošs ūdens, apkaisiet notekcauruli ar ½ glāzes cepamās sodas. Lēnām ielej ½ glāzes etiķa. Pārsedziet notekas atveri ar tīru drānu vai aizbāzni, lai pastiprinātu reakciju.
Ļaujiet maisījumam nostāvēties 30-60 minūtes. Uzvāriet katlu ar ūdeni un lēnām ielejiet to notekcaurulē. Pārbaudiet, kā ūdens plūst caur caurulēm. Ja aizsprostojums saglabājas, atkārtojiet procesu.
Kā novērst aizsprostojumus
Regulāra skalošana ar karstu ūdeni. Reizi nedēļā ielejiet caurulēs karstu ūdeni. Tas palīdzēs izšķīdināt taukus un izskalot uzkrātos gružus.
Uzstādiet notekcauruļu sietus. Šīs mazās ierīces notver pārtikas daļiņas, matus un citus gružus. Regulāri tos tīriet, lai novērstu aizsērēšanu.
Pareiza atkritumu izvešana. Nelejiet eļļu, taukus vai ēdiena atliekas izlietnē. Izmantojiet atkritumu tvertni vai kompostētāju.
Alternatīvas tīrīšanas metodes
Citronu sula. Citronu sula, pateicoties tās skābumam, efektīvi šķeļ taukus. Ielejiet to caurulēs, ļaujiet nostāvēties stundu un pēc tam noskalojiet ar karstu ūdeni.
Sāls. Ieberiet sāli notekcaurulē, pēc tam noskalojiet ar karstu ūdeni. Tās raupjā tekstūra palīdz noņemt uzkrātos netīrumus.