8 Nepatīkamas pazīmes, ka Jūs tiešām kļūstat vecs

Vecums ir neizbēgams, bet to temps lielā mērā ir atkarīgs no mums pašiem.

Mēs paši varam paātrināt vai palēnināt novecošanās procesu atkarībā no mūsu domāšanas veida, paradumiem un dzīvesveida. Ejam punktu pa punktam.

1. Likteņa sitieni un pārbaudījumi

Smags stress, ko izraisa tuvinieku zaudējums, traumas vai citi traģiski notikumi, ietekmē cilvēka fizisko un psiholoģisko stāvokli. Kāds var burtiski novecot 20 gadus vienas nakts laikā no ārkārtēja stresa.

“Skumjas skar dzīvības spēkus tāpat kā rudens sals piemeklē augus.”

2. Novecošana pēc vēlēšanās

Bet daži cilvēki zemapziņā ieprogrammē sevi novecošanai, uzskatot to par pašsaprotamu. Viņi var teikt: “Manā vecumā tas vairs nav piemērots…” vai “Ko sagaidīt manā vecumā?” Šādi uzskati kļūst par pašpiepildošu pravietojumu un zemapziņā noveco cilvēku pirms laika.

Paskaties, ir daudz dzīvespriecīgu garu un ārēji aktīvu cilvēku, kas vecāki par 70 gadiem, piemēru. Tas ir vienkārši – tā ir viņu izvēle.

3. Novecošana pēc vēlēšanās

Bet daži cilvēki zemapziņā ieprogrammē sevi novecošanai, uzskatot to par pašsaprotamu. Viņi var teikt: “Manā vecumā tas vairs nav piemērots…” vai “Ko sagaidīt manā vecumā?” Šādi uzskati kļūst par pašpiepildošu pravietojumu un zemapziņā noveco cilvēku pirms laika.

Paskaties, ir daudz dzīvespriecīgu garu un ārēji aktīvu cilvēku, kas vecāki par 70 gadiem, piemēru. Tas ir vienkārši – tā ir viņu izvēle.

4. Nogurums un apātija

Pastāvīgs noguruma sajūta vecuma dēļ, intereses trūkums par dzīvi un iekšējā motivācija gandrīz vienmēr ir depresijas un priekšlaicīgas novecošanas simptomi. “Nekas nav tik nogurdinošs kā bezmērķīga dzīve,” rakstīja Viktors Igo. Un īstais nogurums ir nogurums no vienmuļības un jēgas trūkuma.

5. “Es jau esmu pārdzīvojis savu lietderību”

Pastāvīgi teikt tādas lietas kā “Es esmu vecs, man vienalga” kļūst par sliktu ieradumu, kas iztukšo jūsu vitalitāti. Arī F.M. Dostojevskis rakstīja: “Sargieties no drūmiem cilvēkiem, kuri ir zaudējuši dvēseles.”

6. Neprātīga uzkrāšana

Apsēstība ar lietu uzkrāšanu liecina par bailēm no nākotnes un vēlmi sevi pasargāt. Bet tā ir kontroles ilūzija, nevis jaunības pazīme. “Tas, kas uzkrāts ārpus cilvēka vajadzībām, kļūst par nastu,” rakstīja Markuss Aurēlijs.

Lielais gudrais Lao Tzu teica: “Dzīves vieglumu nosaka nevis lietu skaits, bet gan brīvība no nevajadzīgas bagāžas.”

Veci cilvēki bieži uzkrāj dažādus priekšmetus, kuriem nav reālas vērtības vai lietošanas nepieciešamības. Tas varētu būt vecu žurnālu, avīžu, trauku, apģērbu utt. Viņu māja pamazām kļūst pārblīvēta, un īpašnieks piedzīvo neracionālu pieķeršanos šīm lietām.

Pat acīmredzami nevajadzīgas, salauztas vai bojātas lietas tiek glabātas gadiem ilgi, jo cilvēks nevar no tām šķirties. Ir patoloģiska vēlme visu saglabāt. Un vecās lietas nes sev līdzi atbilstošu “vecuma smaku”, kas burtiski caurstrāvo visu apkārtējo.

7. Nolaidība pret izskatu

Nekopts izskats un nevērība pret savu izskatu bieži vien ir saistīta ar iekšēju apātiju un intereses zudumu par dzīvi. Pašapkalpošanās nav saistīta ar egoismu, bet gan par rūpēm par savu veselību un laimi.”

Mūsu izskats ir mūsu iekšējā stāvokļa spogulis. Kad cilvēks sāk atstāt novārtā savu izskatu, šķiet, ka viņš zaudē interesi par dzīvi un zemapziņā “padodas” pirms laika.

Vai esat ievērojuši, ka daudzi vecāki cilvēki pārtrauc rūpēties par sevi, sakot, ka tas viss ir vecums? It kā vairs nav vajadzības būt pievilcīgam, un tam nav pamata.

Bieži vien vecākā paaudze atsakās katru dienu iet dušā, ķemmēt matus un ievērot higiēnu. Viņš valkā vecas, saburzītas drēbes, necenšoties tās atjaunināt, izturoties vienaldzīgi pret savu izskatu un burtiski graujot savu pašcieņu.

8. Atteikšanās no vaļaspriekiem un izklaides

Atteikšanās no vaļaspriekiem, tikšanās ar draugiem un aktivitātēm, kas jums patīk, atņem dzīvei krāsas un nozīmi. “Ja mēs pārtraucam augt un mācīties, mēs sākam novecot.”

9. Aizraušanās ar kāda cita dzīvi

Pārmērīga uzmanība citu dzīvēm, kas kaitē pašam, liecina par iekšēju tukšumu un neapmierinātību. Dzīve paiet garām.

Veci cilvēki var būt tik aizrautīgi par savu sen izaugušo bērnu un mazbērnu dzīvi, ka tad, kad pēdējiem tie vairs nav vajadzīgi, dzīves mērķis it kā pazūd pats no sevis.

Vai jau tā pārlieku liels entuziasms apspriest citu cilvēku, slavenību, paziņu dzīves…viss tas pats. Jo tavā dzīvē nav interešu.“Citu dzīves vērošana ir vissliktākā jūsu pašu izšķērdēšana.”

Jaunība ir ne tikai cipars pasē, bet arī prāta stāvoklis.

“Lielākā mācība dzīvē ir iemācīties novērtēt un mīlēt savu dzīvi, neskatoties uz tās grūtībām un izaicinājumiem.”

Leave a Comment