Zinātnieki noskaidrojuši, vai saulespuķu sēklas var izraisīt apendicīta attīstību

Vai esat kādreiz dzirdējuši frāzi: “Neēdiet daudz saulespuķu sēklu, citādi jūs izprovocēsiet apendicītu”?

Turku zinātnieki 2018 gadā Izmiras pilsētā veica pētījumu, kura ietvaros tika analizēti aptuveni 1970 pacientu gadījumi ar apendicītu. No šī skaita tikai 8 gadījumos iekaisums bija saistīts ar saulespuķu sēklu lietošanu. Pamatojoties uz šiem datiem, ārsti ir pārliecināti, ka no saulespuķu sēklām nav jābaidās. Viņi arī pierādīja, ka jebkuri pārtikas produkti nekādā veidā nav saistīti ar apendicīta attīstību.

Pētījuma autori pārliecinoši apgalvoja, ka grauzdētas saulespuķu sēklas un citi produkti neietekmē šo slimību. Šis viedoklis nav nekas cits kā izplatīts mīts, kas pie mums atceļojis no laikiem, kad gādīgās vecmāmiņas saviem mazbērniem aizliedza ēst saulespuķu sēklas un attiecīgi stāstīja “biedējošus stāstus”.

Ārsti ir pārliecināti, ka sēklas un apendicīts nekādā gadījumā nav savstarpēji saistīti. Daudzi cilvēki atsakās ēst saulespuķu sēklas un cītīgi seko līdzi tam, lai viņu ēdienkartē nebūtu šāda uzkoda. Tomēr speciālisti deva padomus par pārtiku. Viņi ieteica ēst mazāk cepta un kūpināta ēdiena, un mazāk lietot alkoholu. Viņš ir pārliecināts, ka apendicīta attīstību var izprovocēt nepareizs dzīvesveids un pat pārmērīga aktivitāte.

Lasi vēl: Katras zodiaka zīmes labākais treniņa veids

Saskaņā ar statistikas datiem gan vīrieši, gan sievietes vienādā proporcijā nonāk slimnīcā ar apendicītu. Diemžēl sievietēm šo slimību nav tik viegli atklāt, to bieži jauc ar ginekoloģiskām slimībām. Arī aptuveni 5-7% bērnu saskaras ar apendiksa iekaisumu, bet gados vecāki cilvēki – gandrīz nekad.

Leave a Comment