Ziema ir atgriezusies – eksperts atklāj kā glābt augus no salnām

Ziemā pat stipras sals nenodara būtisku kaitējumu “guļošajiem” augiem. Tomēr pavasarī situācija mainās: neliels sals -2 °C var būt pārbaudījums jaunajiem dzinumiem.

Augu bojājuma pakāpe ir atkarīga no to veida, attīstības stadijas un gaisa temperatūras. Piemēram, aprikozes un persiki uzzied agrāk nekā citi augļu koki un tāpēc ir jutīgāki pret pavasara salnām. Ziedi ir uzņēmīgi arī pret nakts salnām.

Aizsardzības pret salu metodes

Ir daudzas tautas metodes, kā pasargāt savu dārzu no sala, kas neprasa ievērojamas izmaksas. Viena pārbaudīta metode ir siltums. No rīta, kad temperatūra sāk pazemināties, varat izveidot nelielu, kūpošu ugunskuru zonas aizvējā. Tas palīdzēs izveidot aizsargbarjeru pret aukstumu. Tomēr esiet uzmanīgi ar atklātu liesmu, lai izvairītos no nepatikšanām.

Vēl viena efektīva metode ir augu apsmidzināšana ar ūdeni. Šī metode var palīdzēt ziedošiem augiem pārdzīvot salnas līdz -3 ° C. Ja temperatūra nokrītas zem -7 ° C, tad diemžēl iespējas ir minimālas. Turklāt varat izmantot vākus no plēves vai avīzēm. Pārklājot augus ar šiem materiāliem, jūs radīsiet papildu aizsardzību no aukstuma. Ja izvēlaties izmantot papīru, apsmidziniet to ar ūdeni.

Ziedoši augi šajā periodā ir visneaizsargātākie. Spēcīgu salnu laikā veģetatīvās daļas apsaldēšana nav tik kritiska – lapas var atgūties, bet ziedu un ražas zudums būs manāms. Lai tos aizsargātu, varat izmantot īpašas konstrukcijas – arkas vai lokus ar izstieptu plēvi.

Lasi vēl: Mana sieva pirms gatavo malto gaļu to nomazgā – no sākuma nesapratu un tad viņa paskaidroja

Dobes var pārklāt arī ar agrošķiedru, kas ļauj iziet cauri gaisam un gaismai, kas ļaus augiem elpot un attīstīties un tajā pašā laikā būt pasargātiem no aukstuma. Spēcīgu salnu gadījumā dažus augus varat pārstādīt podos un ienest iekštelpās, līdz iestājas silts laiks.