Šodien sieva gatavoja kotletes, bet es pēkšņi pamanīju, ka viņa malto gaļu pirms lietošanas nomazgā. To ieraugot, es nevarēju ēst kotletes un aizliedzu to darīt bērniem, tomēr tad viņa paskaidroja kāpēc tā dara.
Nekad iepriekš neko tādu nebiju redzējusi un man tas šķita dīvaini. Redzot manu reakciju, viņa paskaidroja, kāpēc tā dara. Pastāstīšu, kāpēc viņa tā dara. Vai maltā gaļa ir jāmazgā? Mūžīgā pavāru dilemma. Šis jautājums sadala mājas virtuves cienītājus divās nometnēs: vieni ir pārliecināti, ka maltā gaļa ir jāmazgā, bet citi to uzskata par kulinārijas dīvainību.
Argumenti “par”
Maltas gaļas mazgāšanas piekritēji ir pārliecināti, ka šādā veidā var atbrīvoties no liekajiem taukiem un tādējādi padarīt ēdienu mazāk kalorisku un veselīgāku. Īpaši šī metode ir populāra to cilvēku vidū, kuri rūpīgi ievēro diētu. Pēc skalošanas maltā gaļa kļūst vizuāli mazāk trekna, un daži cilvēki apgalvo, ka ēdiena garša mainās uz labo pusi.
Argumenti ”pret”
Šīs prakses pretinieki uzskata, ka maltā gaļa nav mazgājams produkts. Ūdens izskalo ne tikai taukus, bet arī gaļas sulas, un tas nozīmē, ka kotletes un citi ēdieni var izrādīties sausi un mazāk aromātiski. Turklāt ūdens, sajaucoties ar malto gaļu, padara to irdenu un grūti apstrādājamu: no tās ir grūtāk kaut ko izcept.
Jautājumam ir arī praktiska puse. Izskalotie tauki nogulsnējas uz cauruļu sieniņām, laika gaitā veidojot blīvu nogulsni, kas var izraisīt aizsprostojumus. Ja vēlaties atbrīvoties no liekajiem taukiem, labāk tos atdzesējiet, pagaidiet, kamēr tie sacietē, un izmetiet atkritumu tvertnē.
Lasi vēl: Mana tante man pastāstīja, ar ko viņa laista savus stādus, lai tie augtu stipri un veseli
Kopsavilkums: kam uzticēties?
Kā jebkurā strīdīgā jautājumā, arī šajā gadījumā nav vienas pareizās atbildes. Viss ir atkarīgs no jūsu vēlmēm. Vēlaties samazināt kaloriju daudzumu – pamēģiniet mazgāt malto gaļu un salīdziniet rezultātu.
Novērtējiet sulīgumu un bagātīgo garšu – gatavojiet, nepakļaujot to nevajadzīgai ūdens apstrādei. Eksperimentējiet un atrodiet savu ideālo metodi!