Viena svarīga nianse kuru jāievēro pārpiķējot tomātus


Foto – ekrānuzņēmums
Tomātu aprīļa pikēšana. Labākais substrāts bez kūtsmēsliem. Piķēšana– kas jums jāzina

Mūsu klimata apstākļos tomātus audzē tikai no stādiem, kurus parasti sēj marta beigās un piķē aprīļa vidū. Pēc dažām nedēļām pēc sēšanas pienāk laiks veikt būtisko tomātu pikēšanas procedūru. Iesācējiem šis termins var šķist noslēpumains, taču tā būtība ir vienkārša – pārstādīt stādus svaigā augsnē un atsevišķos traukos.

Kad jāveic tomātu pikēšana

Darbu var sākt, kad stādiem ir vismaz divas līdz trīs īstās lapas, kas parasti parādās 2–3 nedēļas pēc sējas (aprīlī, ja sēja veikta martā). Lai gan tās vēl ir nelielas, tām ir raksturīgā iedobumainā forma, kas ļauj tās viegli atšķirt no gludajām lapām, kas izveidojas uzreiz pēc sēklu dīgšanas.


Foto – ekrānuzņēmums

Kāpēc jāveic tomātu pikēšana

Galvenais iemesls ir nodrošināt stādiem vairāk vietas augšanai un labāku piekļuvi barības vielām, kas veicina sakņu sistēmas paplašināšanos. Tas savukārt sekmē veselīgu attīstību, radot spēcīgus dzinumus un lapas, tādējādi palielinot iespējas iegūt bagātīgu tomātu ražu.

Piķējot tomātus, rīkojieties piesardzīgi, lai nesabojātu trauslos stādus. Satveriet tos aiz lapām, nevis stublāja, lai nejauši nesasmalcinātu vai nesaplēstu augus. Jaunos stādus var maigi pacelt ar karotes, dakšiņas vai speciāla spieķa palīdzību, pēc tam atdalīt un iestādīt svaigā augsnē.

Foto: Pixabay

Un šeit būs viena svarīga nianse, ko būtu nepieciešams izdarīt – jānoplēš centrālās saknes gals aptuveni 2 cm no saknes gala. Tas veicinās stipru sakņu sistēmu un liks atmosties sānu saknēm. Izveidojiet pietiekami dziļus iedobumus, lai stāds atrastos zemes līmenī, viegli piespiediet substrātu ap stādiem un pēc tam laistiet.

Ir svarīgi izvēlēties kvalitatīvu substrātu tomātu pikēšanai. Kura izvēle būs vispiemērotākā? Dārzkopības speciālists no kanāla “Naturally About Gardens” iesaka izmantot gatavu sēšanas substrātu bez kūdras (pieejamu dārzkopības veikalos), sajaukto ar izsijātu kompostu vai kompostu.


Foto: Pixabay

Lasi vēl: Kā efektīvi cīnīties ar skudrām un laputīm uz jūsu augļu kokiem bez kaitīgiem līdzekļiem

Šādā augsnē iestādītajiem tomātiem papildu mēslošana, piemēram, ar granulētiem kūtsmēsliem, nav nepieciešama. Tie augs veselīgi un spēcīgi līdz brīdim, kad tiks pārstādīti pastāvīgā vietā dārzā, ja vien tos laistīs aptuveni reizi divās dienās. Aptuveni nedēļu pirms pārcelšanas dārzā sākt stādus pieradināt pie āra apstākļiem: ik dienu uz dažām stundām iznesiet tos vēsākā, vēja neaizsargātā vietā.

Ideālā gaisa temperatūra dienā ir +20…+25 °C, naktī ne zem +15 °C. Ja gaidāmas salnas, stādus pārvietojiet iekštelpās vai uzklājiet agro tīklu. Ar šiem soļiem un padomiem jūsu tomāti ies labi un veselīgi, sagatavojoties pārstādīšanai pastāvīgā vietā dārzā.