Viena pārsteidzoša emocija, kas var palīdzēt gūt panākumus darbā

Ja vēlaties tikt galā ar sarežģītu uzdevumu, šī emocija var jums palīdzēt.

Saskaņā ar nesen veiktā pētījuma datiem, ja vēlaties sasniegt kādu mērķi, jums ir jāsadusmojas.

Pētījumā, kas publicēts žurnālā Journal of Personality and Social Psychology, aprakstīti eksperimenti, kuros pārbaudīts, kā dusmas var palīdzēt cilvēkiem sasniegt mērķus. Pētnieki atklāja, ka tad, kad uzdevumi bija izaicinoši un grūti, šī emocija palīdzēja dalībniekiem sasniegt mērķi labāk nekā jautrība, skumjas vai neitrālas emocijas.

“Dalībnieki, kuri piedzīvoja dusmas, labāk veica uzdevumus dažādās situācijās, neraugoties uz grūtībām, salīdzinājumā ar neitrāliem apstākļiem un vairākiem citiem emocionāliem stāvokļiem. Tas ietvēra mīklu risināšanu apgrūtinošos apstākļos, dažādu triku veikšanu, lai laimētu balvas, videospēļu spēlēšanu, vienlaikus atrodoties uz slēpēm un politisku rīcību – balsošanu vai petīcijas parakstīšanu,” sacīja pētījuma vadošā autore, Teksasas A&M universitātes psiholoģijas un smadzeņu zinātņu profesore Hetere Lenča.

“Tomēr dusmas neradīja labākus rezultātus diezgan vienkāršās situācijās, kas nebija saistītas ar iepriekš minētiem uzdevumiem,” teica Lenča.

Kāpēc dusmas var palīdzēt jums sasniegt mērķus

Vienā pētījumā 233 koledžas studentiem nejaušības kārtā tika piešķirta emocija vai situācija. Studenti, kuriem tika piešķirta dusmu emocija, skatījās apvainojošus komentārus par savas universitātes futbola komandu. Studentiem, kuriem bija piešķirta vēlmju emocija, skatījās desertu attēlus. Bet studenti, kuri izlozēja izklaides stāvokli, skatījās uz mīļiem kaķēniem un smaidošiem mazuļiem, bet studenti ar skumju stāvoklī – mūžībā aizgājušu un fiziski nespējīgu cilvēku attēlus.

Lasi vēl: Ir nosaukts šīs ziemas modernākais manikīrs: tas būs piemērots ikvienam

Pēc tam 20 minūšu laikā skolēniem vajadzēja salikt un atrisināt pēc iespējas vairāk vārdu no četriem septiņu dažādas grūtības pakāpes anagrammu komplektiem. Studenti, kuri iepriekš strādāja ar dusmu emociju, atrisināja par 39 % vairāk anagrammu nekā tie, kuri bija neitrālā stāvoklī.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment