“Večerinka Sibīrijā” – latgaliešu dziesmas un represēto atmiņas Okupācijas muzejā

Trešdien, 21.februārī plkst. 14.00 Latvijas Okupācijas muzejā, Raiņa bulvārī 7 notiks pasākums “Večerinka Sibīrijā”, kurā dziesmās, rotaļās un stāstījumos Preiļu novada represētie kopā ar novada jauniešiem dalīsies atmiņās par latgaliešu kultūras uzturēšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm, esot izsūtījumā Sibīrijā.

Sarīkojumā ar represēto atmiņu lasījumiem piedalīsies Preiļu Jāņa Eglīša valsts ģimnāzijas skolēni, folkloras kopa “Rūtoj” un Preiļu novada represēto biedrības “Likteņa ceļš” dalībnieki ar stāstījumu par latgaliešu kultūras dzīves aktivitātēm Sibīrijā. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja izgaršot ēdienus, kurus represētie gatavoja un ēda izsūtījumā.

Pasākumā demonstrēs arī dokumentālās filmas “Rozes zem sniega” demo versiju. Filma, kuras pabeigšanai represēto biedrība šobrīd joprojām vāc līdzekļus, būs par cilvēkiem, kuri spēja saglabāt cerību, sirds siltumu un savu kultūru Sibīrijā par spīti netaisnīgajam liktenim un skarbajiem apstākļiem. Šie cilvēki ne tikai cīnījās par dzīvību, bet veidoja un saglabāja kultūras dzīvi, esot svešumā. Filmas veidotāji cer, ka tās varoņi ar savu pieredzi spēs iedvesmot līdzcilvēkus nepadoties pat vissmagākajās dzīves situācijās.

Biedrības “Likteņa ceļš” vadītāja Natālija Rubīne stāsta, ka filmas veidošanu līdz šim atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds. Tās pabeigšanai nepieciešami vēl 3890 EUR, tādēļ ikviens, kam rūp Latvijas vēsture un Latgales kultūras saglabāšanas stāsts, ziedot līdzekļus filmas pabeigšanai. To varēs izdarīt Okupācijas muzejā pasākuma dienā vai arī sazinoties ar represēto biedrību e-pastā [email protected] vai pa tālr. 25355660.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru