Zīds
Zīds ir viens no smalkākajiem materiāliem, ko nemaz nevar pakļaut sala iedarbībai. Zema temperatūra var padarīt zīda šķiedras trauslas un izraisīt, ka tas zaudē dabisko spīdumu. Ja atstājat zīda apakšveļu aukstumā, tā var zaudēt formu un kļūt raupja pieskaroties.
Tas izskaidrojams ar to, ka sasalis mitrums iznīcina šķiedru struktūru, kas noved pie neatgriezeniskām izmaiņām audumā. Zīda izstrādājumiem vislabāk ir žāvēšana ēnā istabas temperatūrā.
Džinsi
Džinsi ir viens no retajiem materiāliem, kas labi iztur žāvēšanu aukstumā. Pateicoties savu šķiedru blīvumam, šis materiāls neizstiepjas un nezaudē spēku pat pēc ilgstošas uzturēšanās aukstumā. Turklāt pēc žāvēšanas aukstumā džinsi kļūst īpaši svaigi un saglabā savu sākotnējo izskatu.
Tomēr ir svarīgi ņemt vērā, ka džinsa apģērbs pirms žāvēšanas ir rūpīgi jāizgriež, lai izvairītos no pārmērīgas mitruma uzkrāšanās. Tas novērš asas krokas un atvieglo turpmāko gludināšanu.
Mikrošķiedra un flīss
Mikrošķiedrai un flīsam ir lieliskas siltumizolācijas īpašības un tie labi panes salu. Šie audumi ātri izžūst pat zemā temperatūrā, un to šķiedras nezaudē savu formu un elastību.
Pēc žāvēšanas pie salu, flīsa izstrādājumi paliek mīksti un patīkami pieskarties, un tiem nav nepieciešama papildu gludināšana. Mikrošķiedra neuzkrāj mitrumu, tāpēc to var droši atstāt aukstumā, neriskējot sabojāt. Tā ir ideāla izvēle ziemas jakām, segām un sporta apģērbam.
Tevi noteikti interesēs
- Tuvojas Lieldienas un laiks pagatavot gardo kuliču – vienkāršākā populārā maizes izstrādājuma recepteby Anna Kalniņa
- Vai ir kāds reāls ieguvums no pelniem dārzā vai tas ir plaši izplatīts mīts: skaidro agronomsby Laura Blūma
- Būs mazi, sanīkuši un rūgti: ko nedrīkst stādīt blakus burkāniemby Laura Blūma