Apģērbu žāvēšana ārā ir tradicionāla metode, kas šķiet vienkārša un efektīva, it īpaši ziemā. Tomēr ne katrs audums var izturēt zemu temperatūru, nesabojājot tā stāvokli.
Kokvilna un lins
Kokvilna un lins labi panes salu un pēc sasalšanas nezaudē savas īpašības. Žāvējot, šie audumi kļūst svaigi un patīkami pieskārienam, kā arī ir viegli gludināmi. Noslēpums ir tāds, ka šo dabisko materiālu šķiedras neizstiepjas un nezaudē spēku zemas temperatūras ietekmē.
Tomēr jums vajadzētu izvairīties no rupjas apiešanās ar mitru drānu aukstumā, lai izvairītos no sasalušo šķiedru pārrāvuma. Šī metode ir īpaši noderīga gultas veļai un dvieļiem, kas iegūst patīkamu dabisko aromātu.
Vilna
Vilna ir ļoti jutīgs materiāls, kas slikti reaģē uz salu. Zemas temperatūras ietekmē vilnas šķiedras var kļūt trauslas un zaudēt formu. Izmazgājot un atstājot kaltētu vilnas džemperi aukstumā, tas var sarukt izmērā vai zaudēt elastību.
Turklāt sasalušās šķiedras kļūst mazāk mīkstas un skrāpējas uz tausti, padarot apģērbu mazāk ērtu valkāšanu. Vislabāk ir žāvēt vilnas priekšmetus siltās un vēdināmās vietās.
Sintētika
Sintētiskie audumi, piemēram, poliesters un neilons, arī slikti iztur salu. Zemā temperatūrā tie var kļūt stīvi un trausli, kas var izraisīt plaisas un plīsumus.
Tas jo īpaši attiecas uz plāniem sintētiskiem audumiem, ko izmanto sporta vai viegla apģērba ģērbšanai. Turklāt sasaldētā sintētika bieži tiek elektrificēta, kas rada papildu neērtības valkāšanas laikā.
Par to, kā žāvēt zīdu vai džinsu, lasiet nākamajā lapā.