Turcijas saimnieces to dara jau 100 gadus: kāpēc gudras sievietes liek lauru lapas burkā un zem spilvena

Lauru lapas var būt ne tikai garšviela zupai vai otrajam ēdienam, kā domā daudzas saimnieces. Šai garšvielai ir vēl dažādi izmantošanas veidi.

Piemēram, pieredzējušas sievietes to liek burciņās kopā ar graudaugiem. To dara, lai pagarinātu produktu derīguma termiņu. Šāds paņēmiens ir diezgan populārs turku mājsaimnieču vidū. Laika gaitā iepakojumos un maisiņos var iekļūt kukaiņi, tāpēc nākas izmest putraimus, kas varētu izturēt vismaz pāris mēnešus.

Lauru lapa palīdzēs izvairīties no šīs problēmas. Tai ir smarža, kas atbaida kaitēkļus. Pietiek ar vienu gabaliņu, lai kukaiņus aizbaidītu. Lauru lapu var likt auzu, prosas, rīsu un griķu pārslu, kā arī miltu iepakojumos.

Lasi vēl: Speciālists pastāstīja, kā jākopj sejas āda ziemas mēnešos, lai tā mirdzētu

Starp citu, lauru lapu var likt arī zem spilvena. Šāds neparasts pielietošanas veids būs aktuāls traucēta miega gadījumā, kad cilvēks nevar kārtīgi atpūsties. Tas iedarbojas pat bērnu jutīgajā miegā.

Lieciet lauru lapu zem spilvena, varat to ievietot tieši spilvena pārvalkā. Dažos gadījumos tas ir pat labāk nekā dzert baldriāna šķīdumu. Lauru smarža padarīs miegu stiprāku. Tas ir arī labs aromāts veļas mazgāšanai.

 

Pievienot komentāru