“Triki”, kas ļaus atbrīvoties no interneta bremzēšanas

Mājās sagaidām, ka vienmēr varēsim pieslēgties internetam un par tā ātrumu nebūs jādomā.

Lai skaidri zinātu, kā izvairīties no situācijām, kad ikdienā nepieciešamais internets nestrādā vai strādā lēnāk, un kā rīkoties, ja tomēr tā notiek, eksperti dalās ar ieteikumiem.

Tie var palīdzēt uzlabot mājas Wi-Fi signāla kvalitāti un interneta ātrumu.

Pazūd internets – ko darīt?

Eksperti iesaka sākt ar situācijas apzināšanu – vispirms jāpārliecinās, vai nav pazudusi elektrība. Ja internets tiek lietots mobilajā ierīcē vai datorā, un ir dienasgaisma, to var arī nepamanīt. Ja elektrība ir pieejama, tad jānoskaidro, vai strādā interneta modems vai Wi-Fi rūteris – vai deg indikatoru lampiņas.

Ja problēma netiek atrasta, nākamais solis ir pārbaudīt, vai ierīce ir pieslēgta pie mājas Wi-Fi tīkla, kuru var atpazīt pēc sākotnēji izveidotā nosaukuma vai lietotāja paša piešķirtā vārda. Ja tīkls nav pieejams, ir divas iespējas – restartēt modemu vai rūteri un ierīci vai, ja iespējams, pieslēgties internetam, izmantojot modema vadu. Tāpat, mēģinot pieslēgties Wi-Fi ar citu ierīci, var pārbaudīt, vai problēma ir tīklā vai ierīcē.

Ja internets joprojām nestrādā, pat pieslēdzoties ar vadu, jāpārliecinās, vai iepriekš nav bijusi informācija par interneta pārtraukumu. Ja nekas nav ziņots, tad jāsazinās ar pakalpojumu sniedzēju, lai pieteiktu problēmu un novērtētu situāciju ar ekspertu palīdzību.

 

Pārliecinies, ka interneta ātrums ir atbilstošs

Ja šķiet, ka internets ir kļuvis lēnāks, vispirms ir vērts pašam pārbaudīt tā ātrumu. To var izdarīt, izmantojot dažādus portālus un lietotnes, piemēram, speedtest.net. Lai iegūtu precīzāku rezultātu, eksperti iesaka pārbaudīt ātrumu, izmantojot dažādus serverus, ko var izvēlēties attiecīgajā vietnē. Visprecīzākie mērījumi būs, ja ierīce būs pieslēgta tieši pie interneta vada, jo Wi-Fi ātrumu var ietekmēt dažādi ārēji faktori.

 

Garantētais optiskā interneta ātrums ir 60% no maksimālā abonētā ātruma. Ja mērījums rāda mazāk nekā izvēlētajā pakalpojumā, ieteicams:

Pārbaudīt interneta vadu, kas savieno modemu ar datoru. Uz vadiem ir norādītas kategorijas. Lai nodrošinātu ātrumu līdz 1000 Mbit/s, vads jābūt vismaz “5e” kategorijas.

Ja vads ir atbilstošs, var mēģināt restartēt datoru un rūteri, lai salīdzinātu ātrumu starp ierīcēm.

Ja lēns ātrums ir tikai konkrētā ierīcē, jāizpēta, vai tā nav noslogota ar lieku programmatūru vai vīrusiem.

Ja pēc šiem soļiem ātrums joprojām ir lēns visās ierīcēs, jāsaņem palīdzība no pakalpojumu sniedzēja.

 

 

Svarīgākie padomi gan tikai sekos! 

 

Šķir otru lap;u, lai alsītu tālāk

Leave a Comment