“Triki”, kas ļaus atbrīvoties no interneta bremzēšanas

Pasargā savu Wi-Fi no citiem

Ekspertu pieredzē ir gadījumi, kad, mēģinot saprast, kāpēc Wi-Fi internets mājoklī ir lēns, tiek atklāts, ka tam ir pieslēgušās pat 30 ierīces, lai gan pašam cilvēkam nav tik daudz ierīču. Tas norāda, ka kāds ir uzminējis Wi-Fi paroli un pieslēdzies, tādējādi ietekmējot interneta ātrumu. Tādēļ ir ļoti svarīgi rūpēties par paroļu drošību, jo nav nepieciešams būt hakerim, lai uzminētu vienkāršas paroles, piemēram, ar ielas nosaukumu vai mājas numuru.

Dali ierīces – kam Wi-Fi, kam interneta vads

Ja iespējams, svarīgākās ierīces savieno ar interneta vadu, jo tas nodrošina visstabilāko un neietekmējamāko savienojumu. Tā var būt, piemēram, Smart TV, Xbox vai stacionārais dators. Savukārt ierīcēm, kuras bieži tiek pārvietotas, piemēram, portatīvajam datoram vai mobilajam telefonam, internets jāpiemēro, izmantojot Wi-Fi.

 

Parūpējies arī par interneta vada fizisko stāvokli

Optiskajam interneta vadam līdz modemam vai rūterim jābūt ievilktam bez asām locījumu vietām, lai tas nevarētu aizķerties vai tikt saspiests ar durvīm. Tā jābūt novietotam tā, lai nejauši netiktu bojāts un netraucētu interneta savienojumu. Protams, šos aspektus ņem vērā arī meistari, kad vads tiek ievilkts, tomēr ir vērts pārliecināties, īpaši, ja mājoklī tiek veikti remontdarbi, lai kabelis netiktu bojāts – tas var tikt pat iemūrēts sienā, bet nekādā gadījumā nedrīkst būt saspiests vai locīts.

 

Lielākam mājoklim pastiprini Wi-Fi signālu

Lielākiem dzīvokļiem un mājām iespējams uzlabot Wi-Fi ātrumu un kvalitāti, izmantojot Wi-Fi pastiprinātājus, kas var ievērojami palielināt interneta ātrumu. Ar tiem var paplašināt un uzlabot  Piemēram, vecāka tipa modemam bez iebūvēta Wi-Fi vai 2,4 GHz standarta maksimālais interneta ātrums būs 30-80 Mbit/s. Taču pievienojot papildu Wi-Fi pastiprinātāju, var iegūt 5 GHz Wi-Fi standartu un nodrošināt pat 500 Mbit/s ātrumu, nemainot centrālo ierīci.

Leave a Comment