Tikai daži cilvēki to dara – atklājam, kā pareizi pagatavot melno un zaļo tēju

Šķiet, ka var būtu vieglāk, kā pagatavot tēju. Bet pat šai vienkāršajai lietai ir savas nianses. Un tikai daži veic nepieciešamās procedūras pareizi.

Pēc tējas pagatavošanas, mums rezultātā vajadzētu būt dzērienam ar visām tam raksturīgajām garšas niansēm un labvēlīgajām īpašībām.

Bet, diemžēl, vairumā gadījumu daudzas šādas īpašības tiek zaudētas. Un mēs pat nepamanām. Pastāstīsim par dažiem pavisam vienkāršiem aspektiem, kas palīdzēs melno vai zaļo tēju pagatavot tā, lai iegūtu pašu labāko no šī dzēriena.

Melnā tēja

Ūdens temperatūrai jābūt no 95 līdz 100 grādiem pēc Celsija. Dzērienam nepieciešams ievilkties trīs līdz piecas minūtes. Starp citu, eiropieši šo tēju sauc par melno. Ķīnieši to sauc par sarkanu. Fakts ir tāds, ka pēc infūzijas tēja iegūst bagātīgu sarkanbrūnu krāsu un izteiktu aromātu.

Tējas stiprumu var iestatīt pēc pagatavošanas daudzuma. Bagātīga dzēriena cienītājiem iesakām 2-3 ēdamkarotes beramo lapu tējas uz 500 ml tējkannas. Ja dod priekšroku vājākai tējai, tāda paša tilpuma tējkannai pietiek ar 2-3 tējkarotēm. Ielejiet izvēlēto tējas lapu daudzumu un ļaujiet tai ievilkties.

Zaļā tēja

To uzskata par visnoderīgāko cilvēka fiziskajam un garīgajai labsajūtai. Tai ir arī daudz vairāk labvēlīgo īpašības. Gatavojot zaļu tēju, ūdens temperatūrai jābūt no 70 līdz 80 grādiem pēc Celsija, un infūzijas laikam jābūt 1-3 minūtes.

Uz 180 ml ūdens vajag vienu tējkaroti beramo lapu tējas. Ielejiet to tējkannā. Ja lapas ir lielas, varat izmantot vienu ēdamkaroti tējas lapu.

Ja jums ir Ķīnas zaļā tēja, tad pēc vārīšanas jāgaida kādas astoņas minūtes, bet, ja japāņu zaļā tēja jāgaida kādas desmit minūtes. Tad piepildiet tējas lapas ar ūdeni un pārklājiet tējkannu ar vāku. Mēs gaidām 1-3 minūtes. Pēc tam ielejiet dzērienu krūzē.

 

Leave a Comment