Skābēti kāposti ir īsts ziemas galda simbols daudzās kultūrās. Papildus brīnišķīgajai garšai tai ir daudz noderīgu īpašību. Viena no tās galvenajām priekšrocībām ir milzīgs C vitamīna daudzums, kas stiprina imūnsistēmu un palīdz izturēt auksto sezonu.
Interesants fakts:
Gandrīz visi jūrnieki kopš 18. gadsimta ir ņēmuši skābētus kāpostus tālos ceļojumos, un tas viņus izglāba no likstām un citu vitamīnu trūkuma, un tam mēs esam parādā daudzus ģeogrāfiskus atklājumus.
1. Kāpostu izvēle ir svarīgs solis, kas nosaka gatavā produkta kvalitāti un garšu. Vislabāk ir piemērotas sezonas vidus un vēlu nogatavošanās šķirnes. Rudenī mēs audzējam kāpostus no vidēji nogatavojušām šķirnēm, bet ziemā – no vēlīnām šķirnēm, lai tiem būtu laiks nostāvēt līdz decembrim-janvārim un iegūt cukuru. Agrīnās šķirnes ir pārāk maigas un tajās ir maz cukura, tāpēc tās nav spējīgas rūgt. Vizuāli kāpostiem jābūt viegliem, apaļiem vai saplacinātiem (nav iegarenām uz augšu), sverot vismaz 1 kg, bez bojājumiem. Šķērsgriezumā lapas ir baltas, spēcīgas, cieši blakus, varbūt nedaudz cirtainas. Un garša ir sulīga, salda un kraukšķīga, jo saldāki kāposti, jo labāk un ātrāk notiks fermentācijas process.
2. Der tikai rupjais akmens sāls. Jodētais smalkais sāls maina garšu, tekstūru, izskatu un negatīvi ietekmē fermentācijas procesu.
3. Ir ļoti svarīgi ievērot proporcijas: ja kāposti nav sālīti, tie sabojāsies, jo sāls ir konservants, un pārmērīgs sāls daudzums kavē fermentācijas procesu vai aptur to vispār, vai arī gatavie kāposti izrādīsies rūgti. . Nepieciešams tikai neliels daudzums burkānu, tie šeit ir vairāk dekorēšanai, nevis garšai.
Proporcijas 1 kg kāpostu (bez augšējām lapām un kāta):
Lasi vēl: Kāpēc likt ledu uz paklāja – 6 sadzīves triki, kurus būtu gribējies zināt ātrāk
baltie kāposti – 1 kg
Akmens sāls – 20 g
Burkāni – 70-90 g