Foto – ekrānuzņēmums
Notīrīt taukus no plīts un ap to ir grūti pat ar veikalā nopērkamiem produktiem, nemaz nerunājot par tādām vienkāršām lietām kā soda vai sinepes
Taču nesteidzieties vilties mājās gatavotos tauku noņemšanas līdzekļos. Virtuves tīrīšana ir darbietilpīgs darbs, piekrītu. Jāmeklē veidi kā to atvieglot. Mans draugs padalījās ar recepti mājās gatavotam produktam, kas ir efektīvs pat pret veciem un smagiem traipiem. Un šis produkts ir daudz lētāks nekā gatavie plīts tīrīšanas līdzekļi no veikala. Bet pirms es dodu jums recepti, es gribēju noskaidrot, kā pareizi kopt virtuves plīti.
Virtuves plīts: kopšanas instrukcija
Neatkarīgi no tā, vai tā ir stikla keramikas, indukcijas, emaljas vai nerūsējošā tērauda plīts, tīrīšanas noteikums visām plīts virsmām ir vienāds: neizmantot nopietnu abrazīvu līdzekli. Jebkuras plīts virsmu var viegli saskrāpēt, ja to notīra ar metāla birstēm, pulveri ar lielām daļiņām, dažādiem cietiem sūkļiem un līdzekļiem, kas iznīcina emalju un citus pārklājumus.
Foto – ekrānuzņēmums
Plīts tīrīšana jāveic pēc tam, kad tā ir pilnībā atdzisusi. Tīrīšanai izmantojiet mīkstus sūkļus, pastai līdzīgus līdzekļus un tīras drānas, lai beigās visu noslaucītu.
Pieredzējušās mājsaimnieces iesaka tīrīt plīti tajā pašā dienā, kad uz tās gatavojat. Ja ir smagi netīrumi, kas nav redzami, gatavošanas virsmu ir vērts noslaucīt ar mitrām salvetēm, lai neuzkrātos neredzami tauki.
Ja plīts nav tīrīta vairāk nekā nedēļu, jums būs smagi jāstrādā, lai to iztīrītu. Šeit varat paņemt kādu tīrīšanas pulveri ar ļoti smalkiem graudiņiem, vairāk kā putekļiem, vai arī varat uzliet netīrumiem tauku noņēmēju, pagaidīt 10-20 minūtes un nomazgāt produktu. Taču tauku noņēmēji, kā likums, satur daudz ķimikāliju, kuras ir ļoti grūti nomazgāt pirmajā vai pat otrajā reizē. Ar viņiem jāstrādā, valkājot cimdus un masku, kas rada zināmas neērtības.
Tīrot plīti no taukiem, neaizmirstiet par plīts rokturiem un cepeškrāsns durvīm. Un gāzes plīšu gadījumā tauki uzkrājas ne tikai uz pašas gatavošanas virsmas, bet arī uz restēm, kuras arī regulāri jāmazgā. Virtuves plīts uzturēšana nepavisam nav vienkārša. Un tas aizņem daudz laika. Tāpēc nav brīnums, ka mājsaimnieces meklē produktus, kas palīdzētu tikt galā ar taukiem uz plīts dažu minūšu laikā. Es piedāvāju jums mājas aizsardzības līdzekļa recepti, ko man ieteica draugs.
Foto – ekrānuzņēmums
Dabīgs plīts tīrīšanas līdzeklis
Augu eļļu un soda var atrast gandrīz katrā virtuvē. Tomēr vēl nesen man nebija ne jausmas, ka vienkārša saulespuķu eļļa var radīt brīnumus kā tīrīšanas līdzeklis. Un tandēmā ar sodu tas var kļūt par lielisku tīrīšanas līdzekli krāsnīm.
Daudzas mājsaimnieces zina, ka, lai noņemtu uzlīmes no burciņām, uzlīmes ir jāsamērcē un pēc tam ar atlikušo līmi ilgstoši jāberzē burka. Tā vietā atlikušo līmi var smērēt ar saulespuķu eļļu un pēc tam noslaucīt iegūto plēvi ar jebkuru pulveri. Tādējādi stikla burkas var viegli atgūt savu sākotnējo izskatu.
Gandrīz to pašu var izdarīt ar plīti. Traipus bagātīgi jāpārklāj ar augu eļļu, pēc tam tajā iemasē soda un apmēram 30 minūtes ļaujiet produktam mīkstināt taukus. Pēc tam eļļu un sodu no plīts var noņemt ar mitrām salvetēm, un pēc tam vēlreiz jānomazgā plīts ar ziepēm vai to pašu sodu, lai no eļļas nav lipīguma.
Pat vecās tauku un oglekļa nogulsnes pēc šādas apstrādes ir viegli noņemtas. Šī plīts tīrīšanas metode ir pilnīgi videi draudzīga un droša cilvēkiem, kuri cieš no alerģijām pret tīrīšanas līdzekļu sastāvdaļām.
Foto – ekrānuzņēmums
Citi veidi, kā tīrīt plīti
Lai rūpīgi notīrītu plīti, varat izmantot cepamo sodu un etiķi. Ielejiet etiķi smidzināšanas pudelē, uzvelciet cimdus un izsmidziniet piesārņotās vietas. Tad viņi berzē sodas šajās vietās. Sodas un etiķa maisījums rada ķīmisku reakciju (pašu gatavotā pasta sāk putot), pēc reakcijas beigām produktu var nomazgāt ar vienkāršiem sūkļiem un ūdeni.
Ūdenī atšķaidīta citronskābe noder arī drošai krāšņu tīrīšanai. Par labu tīrīšanas metodi tiek uzskatīts sodas, etiķa un veļas ziepju maisījums vai trauku mazgāšanas līdzeklis.
Galda sāls uz plīts virsmas viegli noņem nelielus traipus. Sinepju pulverim piemīt tauku saistīšanas īpašība, taču tas nav piemērots smagiem traipiem, bet noder ikdienas plīts kopšanai.
Foto: Pixabay
Salīdzinoši droša “ķīmija”
Abrazīvie materiāli ar lielām daļiņām laika gaitā var izraisīt plīts virsmas blāvumu. Aktīvi tīrot ar abrazīviem līdzekļiem, uz plīts var parādīties nelieli skrāpējumi, kas laika gaitā novedīs pie virsmas iznīcināšanas.
Bet dažādi želejas, pastas un krēmi krāšņu tīrīšanai savu darbu dara lieliski un nebojā virsmu. Ikdienas plīts kopšanai tiek izmantoti arī melamīna sūkļi un trauku mazgājamās mašīnas tabletes.
Lasi vēl: Ar ko atšķiras Turcijas dzīvokļi no Latvijas dzīvokļiem (Foto)
Trauku mazgāšanas tabletes un ūdens tiek izmantotas pastas pagatavošanai un pēc tam tiek uzklātas uz traipiem. Pateicoties reakcijai tabletēs, šādā veidā var notīrīt pat noturīgus traipus.
Cepeškrāsns tīrīšanas putas ir piemērotas arī daudzu veidu plīts virsmu tīrīšanai. Starp citu, tos var uzklāt ap karstiem degļiem, kas vēl nav atdzisuši. Tādā veidā netīrumu “apēšanas” efekts būs spēcīgāks.
Jebkurā gadījumā visiem plīts tīrīšanas līdzekļiem ir detalizēti apraksti un instrukcijas. Un tie noteikti jāizlasa pirms produkta uzklāšanas virtuves palīgam, lai vēlāk nebūtu pārsteigumu bojātas emaljas vai duļķainu stiklu veidā.
Augu eļļa un soda ir recepte, kuru es minēju kā piemēru iepriekš. Un tas atšķiras no citiem tautas līdzekļiem ar savu labo efektivitāti. Bet uz plīts ir daži traipu veidi, kurus nevar iztīrīt ar tautas metodēm, tāpēc veikalu plauktos ir tik daudz plīts tīrīšanas līdzekļu, kas ir piepildīti ar “ķimikālijām”. Un tie dažos gadījumos attaisno savu augsto cenu. Kā jūs tīrāt plīti virtuvē?