Skalot jēlu gaļu zem tekoša ūdens virs izlietnes ir liela mājsaimnieču kļūda

Seno grieķu gudrais Solons uzskatīja, ka “jums jāmācās visu mūžu ” . Viņš nav vienīgais. Arī mēs jau sen esam pārliecināti par šīs domas pareizību, jo Solona maksima dzīvo tautas gudrībā. Dzīvo un mācies. Un jā, izrādās, ka tas ir nepareizi, ka mēs mazgājam vistu un cita veida gaļu un zivis zem tekoša ūdens. Un kāpēc?

Iemesls ir tāds, ka šo produktu virsma ir klāta ar daudziem mikroorganismiem, starp kuriem ir tādi, kas izraisa diezgan nepatīkamas, pat bīstamas slimības. Daudzi to patogēni dzīvo zemē (starp citu, gramā dārza augsnes ir aptuveni miljards saprofītu baktēriju, ieskaitot neārstējamu infekciju nesējus). Un dzīvnieku pasaules pārstāvji ar to aktīvi sazinās.

Lasi arī:  Kad ir labākais laiks sākt zaļumu audzēšanu: decembris ir piemērots mēnesis

Vai jūs teiktu, ka tas ir slikti? Bet ne visi saprofīti ir tik mānīgi. Tie ir pat noderīgi, jo apstrādā floras un faunas organiskās atliekas, kā rezultātā augsne kļūst auglīga .

Bet tas ir atkarīgs no tā, kā mēs mazgājam vistu, liellopu gaļu, cūkgaļu un zivis, vai mēs pasargājamies no infekcijas. Iedomājieties, ka mazgājat vistu vai citu gaļu zem tekoša straumes. Ūdens šļakatas uz visām pusēm, nokļūstot uz drēbēm, izlietnes virsmas, virtuves mēbelēm, tuvumā esošajiem traukiem un pārtikas produktiem. Kopā ar pilieniem aizlido arī tūkstošiem neredzamu baktēriju.

Pareizas mazgāšanas noslēpums: vistas mazgāšana

Tikmēr, ja starp tiem ir bīstami, jūs nevarat tos iznīcināt, mazgājot. Tāpēc pirms gatavošanas gaļu labāk nemazgāt. Infekcijas slimību izraisītāji mirst tikai augstā temperatūrā. Tāpēc ir svarīgi pareizi pagatavot mājputnu gaļu, gaļu, zivis…

Turpinājums nākošajā lapā

Pievienot komentāru