No daudziem nostāstiem un cilvēkiem ir dzirdēts, ka nedrīkst gulēt pretī spogulim. Bet, kāpēc? Mēs nolēmām noskaidrot, no kurienes radies šis ticējums un ko tas sola!
Mūsdienās spoguļi ir kļuvuši par neatņemamu interjera sastāvdaļu: tie rotā dzīvojamās istabas, gaiteņus, guļamistabas, bērnu istabas. Daži spoguļi ir īsti mākslas darbi! Tad kāpēc tos nav vēlams turēt telpā, kur cilvēki atpūšas, un jo īpaši – gulēt pretī tiem?
Senā leģenda no Ķīnas…
Ķīnā kāda sena leģenda vēsta, ka senā pagātnē mūsu pasaule kopā ar spoguļu pasauli bijusi vienota. Kādu dienu spoguļu iemītnieki gribējuši pārņemt cilvēku pasauli, bet viņiem tas tomēr neizdevās. Kopš tā laika viņi uz visiem laikiem palikuši spoguļu pasaulē un bijuši spiesti atkārtot to cilvēku kustības, kuri skatās spogulī.
Lasi vēl: Kas jums jādara, pārceļoties uz jaunu mājvietu: ticējumi
Pateicoties šai leģendai, radās uzskats, ka spogulis ir kā durvis uz citu pasauli, no kuras cilvēku vēro viņa dubultnieki un gaida, kad viņš aizmigs, lai nozagtu viņu dvēseli. Un, ja tas izdotos, nokļuvusi spoguļu pasaulē, tā vairs nekad nevarētu atgriezties cilvēka ķermenī.
Leģendas un tikai?
Patiesībā visi negatīvie viedokļi par spoguļiem ir balstīti uz leģendām un nostāstiem. Ticēt tām vai nē – tā katra paša izvēle. Taču ir vērts atzīmēt, ka miega laikā cilvēks vairākas reizes pamostas un to neatceras. Tāpēc, ieraugot savu atspulgu spogulī, viņš var vienkārši nobīties, tāpēc pastāv arī šāds viedoklis, ka nav ieteicams gulēt pretī spogulim, lai nekaitētu pats sev.