Padomju laika kūku glazūras recepte ar nemainītu sastāvu un tikai no trīs sastāvdaļām


Foto: Pixabay
Bērnībā pat nebiju domājusi, ka bez šīs ir kādas citas glazūru receptes. Katru gadu mēs ar mammu, vecmāmiņu kopā cepām kūkas un gatavojām  kūkai dekorējums tieši tā, kā vecmāmiņa mācīja

Ir pat fotogrāfija, kas uzņemta 2009. gadā. Arī vecmāmiņa ir šeit kopā ar mums:

Kvalitāte ir slikta, bet var redzēt, cik ļoti tālruņi ir mainījušies 20 gadu laikā. Parasti piektdien ierados pie viņiem mājās, atnesu ēst, un mēs trīs visu dienu gatavojāmies Lieldienām: cepām kūkas, gatavoju salātus, krāsojām olas. Un sestdienas vakarā visi kopā sēdās pie galda, reizēm nāca ciemiņi. Es arī atceros, kā kādā Lieldienu vakarā tika izslēgta gaisma un mamma uz galda nolika skaistu vecu svečturi…

Pietiekami atgādināt sev vecos laiku, laiks pāriet pie glazūras receptes. Tā izrādās tik skaista: glazūras recepte ir visvienkāršākā un klasiskākā: tajā ir tikai olu baltumi un cukurs. Bet ir nianses 🙂 Uzmanību: šajā receptē tiek izmantotas nevārītas olas. Nosveriet visus riskus un izmantojiet tikai pārbaudītas un svaigas olas.


Kā pagatavot

Vispirms mums ļoti rūpīgi jāatdala baltumi no dzeltenumiem. Dzeltenumi glazūrai nav noderīgi, bet tos var pievienot kūkas mīklai. Es vienmēr pārsitu katru olu atsevišķā bļodā, lai baltumos neiekļūtu ne pilīte dzeltenuma. Svarīgs punkts, uz kuru es vēlos pievērst uzmanību: olas ir rūpīgi jānomazgā zem krāna, pirms tās lietojat receptē. Un vispār, labāk tos mazgāt pirms katras receptes, ne tikai šīs, bet labāk glabāt nemazgātas un atsevišķi no citiem produktiem.

Pēc tam vēlams paņemt virtuves svarus, bet, ja tādu nav, ziniet, ka viens olas baltums sver aptuveni 35 g.  Mūsu receptē ir 70 g olu baltumu, tas ir, divi gabali. Un jums ir jāņem 2 reizes vairāk cukura nekā olu baltumu – 140 g. Vecmāmiņa vispirms ar glāzi mērīja cukuru un olu baltumus, tad es sāku nest savus svarus.

Mēs receptē izmantojam cukuru, visparastāko. Nav jāpērk pūdercukurs! Tagad ņemam baltumus, ieliekam dziļā bļodā un sākam putot, pagaidām bez cukura. Vecmāmiņai, protams, nebija maisītāja, un viņa (un mēs visi kopā ar viņu) mēdza glazūru sist ar roku, izmantojot rokas putotāju. kā šis:

Tas bija garš un grūts, tāpēc strādājām uz maiņām. Tagad, protams, šim nolūkam izmantoju mikseri. Un, ja agrāk glazūras sakulšanai vajadzēja apmēram 30 minūtes, tad tagad tas prasa 7-10. Kad baltumi kļūst nedaudz pūkaināki un nedaudz baltāki, mēs sākam tiem pakāpeniski pievienot cukuru. Nepārtrauciet putot. Masa kļūs balta, sabiezēs un palielināsies. Mans padoms: lai stabilizētu glazūru, tam var pievienot 3-4 pilienus citrona sulas.

Kā noteikt glazūras gatavību

Tam vajadzētu kļūt biezam un viskozam. Tik daudz, ka tas nenopil no karotes, bet notecēs kā medus. Ir arī šis life hack: ja jūs apgriežat bļodu ar saputotu masu otrādi, tas nenokritīs. Bet to ir vērts pārbaudīt tikai tad, ja jau esat pārliecināts par rezultātu un vienkārši vēlaties izklaidēties, jo pretējā gadījumā viss jūsu darbs kā pļeka nokritīs uz grīdas. Vecmamma to darīja uzmanīgi, sākumā nedaudz pagāžot bļodu uz sāna. Gatavo glazūru var uzklāt uz kūkām ar karoti vai iemērkt tajā kūkas šādi:

Lasi vēl: Lai iegūtu lielu gurķu ražu patiesībā visvarīgākais ir iesēt tos pareizajā laikā

Svarīgi: kūkas ir jāatdzesē! Lasīju, ka dažiem patīk to uzklāt uz siltām, bet man tas šķiet pilnīgi neloģiski: pirmkārt, vairumā gadījumu pašām kūkām ir pilnībā jāatdziest, guļot uz sāniem, lai saglabātu savu formu; otrkārt, glazūra var plūst lejup. Lai gan dažreiz tas izskatās jauki.

Olu baltumu glazūrai nepieciešams:

olbaltumvielas 70 g
cukurs 140 g
citronu sula 3 pilieni

Un tik dāsni es parasti uzklāju kūkas ar glazūru. Mums patīk, ka to ir daudz! Un šī glazūra, starp citu, ir “franču bezē”. Bet šo krēmu var izmantot pilnīgi jeb kam ko sirds kāro. Novēlu visiem veiksmīgus eksperimentus un skaistākās  kūkas!