Pabarojiet ar šo visus istabas augus, kas zied ziemā, tad ziedēšana būs ļoti ilga

Telpaugu kopšana nav iedomājama bez pareizas mēslošanas. Augiem, kas aug podos, ir ierobežota piekļuve dabīgām barības vielām, jo tie ilgu laiku paliek vienā un tajā pašā zemes sastāvā.

Šādos apstākļos augsne pakāpeniski zaudē savu uzturvērtību, un, ja mēs nerūpējamies par augu barošanu, tas sāk negatīvi ietekmēt auga veselību un ziedēšanu. Mēslošana ne tikai uzlabo auga augšanu un izturību, bet arī ļauj tiem attīstīties skaisti un ilgtspējīgi.

Ja vēlaties, lai jūsu telpaugi būtu spēcīgi, veselīgi un bagātīgi ziedoši, dabīgais mēslojums var būt jūsu labākais sabiedrotais. Dabīgās barības vielas nodrošina augiem nepieciešamos mikroelementus, vienlaikus samazinot ķīmisko vielu izmantošanu. Tas ir īpaši svarīgi augiem, kas zied aukstajā sezonā, kad gaismas un siltuma daudzums ir ierobežots.

Dabīgā mēslojuma priekšrocības telpaugu kopšanā

Dabīgais mēslojums kļūst arvien populārāks starp dārzkopības entuziastiem, un tam ir vairāki iemesli:

Videi draudzīgs risinājums: Dabīgās vielas ir bioloģiski noārdāmas un nesatur sintētiskās ķimikālijas, kas var negatīvi ietekmēt augu un apkārtējo vidi.

Barības vielu bagātība: Dabīgais mēslojums nodrošina augsni ar plašu uzturvielu spektru, kas nepieciešams augiem.

Uzlabota augsnes struktūra: Dabīgās piedevas palīdz uzturēt augsnes tekstūru, uzlabojot tās spēju saglabāt mitrumu un barības vielas.

Izturības veicināšana: Šāda mēslošana palīdz augiem attīstīt izturību pret stresu, slimībām un kaitēkļiem.

Ja esat gatavi izmēģināt dabīgo mēslojumu mājas apstākļos, es dalīšos ar vienkāršu, bet efektīvu recepti, kuras pamatā ir maize un raugs.

Maizes un rauga mēslojums: Kā to pagatavot?

Viens no vienkāršākajiem un efektīvākajiem dabīgā mēslojuma veidiem ir barības vielu šķīdums, kas tiek gatavots no maizes un rauga. Šis maisījums ir bagāts ar labvēlīgām baktērijām, kas uzlabo augu sakņu sistēmu un augsnes mikrofloru.

Nepieciešamie materiāli:

Veca maize: Aptuveni 5–7 mazi gabaliņi. Maize var būt gan melna, gan balta. Nav nozīmes, vai tā ir žāvēta vai pat nedaudz sapelējusi.

Sausais raugs: Neliela paciņa, kuras tilpums svārstās no 9 līdz 13 gramiem.

Piens: 50 grami. Tas pievieno šķīdumam kalciju un citus svarīgus elementus.

Ievārījums: 2 ēdamkarotes jebkura veida. Ievārījums palīdz baktērijām ātrāk vairoties.

Silts ūdens: Lai veicinātu rūgšanas procesu.

5 litru trauks: Šķīduma pagatavošanai.

Pagatavošanas process:

Sagatavojiet maizi: Ielieciet vecās maizes gabaliņus sagatavotajā traukā. Maize darbojas kā pamata barības vielu avots labvēlīgajām baktērijām.

Pievienojiet raugu: Uz maizes gabaliņiem uzberiet sausā rauga paciņu. Raugs ir galvenais sastāvdaļu rūgšanas procesa veicinātājs.

Pievienojiet pienu un ievārījumu: Ielejiet pienu un pievienojiet ievārījumu, kas nodrošinās nepieciešamo cukuru labvēlīgo mikroorganismu vairošanās procesam.

Piepildiet ar ūdeni: Trauku piepildiet ar siltu ūdeni, lai visi komponenti būtu pilnībā pārklāti. Ūdens temperatūrai jābūt ap 30–40 °C, lai aktivizētu rauga darbību.

Novietojiet siltā vietā: Aizveriet trauka vāku un novietojiet to siltā vietā, piemēram, pie radiatora. Siltums paātrinās rūgšanas procesu.

Maisiet šķīdumu: Rūgšanas laikā (3–4 dienas) šķīdums jāmaisa divas reizes dienā. Tas palīdzēs vienmērīgi sadalīt barības vielas un veicināt labvēlīgo baktēriju vairošanos.

Kā izmantot sagatavoto mēslojumu?

Kad rūgšanas process ir pabeigts (pēc aptuveni 3–4 dienām), šķīdums ir gatavs lietošanai. Pirms lietošanas to nepieciešams izkāst, lai atdalītu lielākas daļiņas un atvieglotu mēslojuma uzklāšanu.

Mēslošanas soļi:

Devas noteikšana: Katram telpaugam nepieciešama aptuveni viena glāze (200–250 ml) šķīduma.

Mēslošanas biežums: Barojiet augus reizi nedēļā. Lai panāktu maksimālu efektu, veiciet trīs šādas mēslošanas pēc kārtas. Tas nodrošinās augiem pietiekamu uzturu līdz ziedēšanai.

Uzglabāšana: Atlikušais mēslojums jāuzglabā ledusskapī ne ilgāk kā mēnesi. Pārliecinieties, ka šķīdums ir hermētiski noslēgts, lai saglabātu tā kvalitāti.

Turpinājums nākošajā lapā…

Leave a Comment