Ar nerūsējošā tērauda traukiem jāapietas rūpīgi un saudzīgi, lai saglabātu to sākotnējo kvalitāti.
Daudzi cilvēki iecienījuši nerūsējošā tērauda traukus to ērtības un praktiskuma dēļ. Tie nerūsē, pateicoties hroma saturam (vismaz 10,5%). Tas nozīmē, ka traukus var lietot arī mitros apstākļos un mazgāt trauku mašīnā bez bailēm par bojājumiem.
Lasi arī: Koku stādīšana kvadrātveida bedrēs un kā tas ietekmē to augšanu
Higiēniskums – nerūsējošais tērauds neuzsūc smakas vai krāsas un ir viegli tīrāms. Tas neizraisa ķīmisku reakciju ar pārtiku. Plus, bieži vien tie ir ar mūsdienīgu, vienkāršu izskatu, kas der dažādām virtuvēm un servēšanas stilam.
Tomēr, lai šie trauki kalpotu ilgu laiku, par tiem ir pareizi jārūpējas.
Galvenā kļūda ir nerūsējošā tērauda mazgāšanā izmantot abrazīvus līdzekļus. Rezultātā trauks zaudē savu sākotnējo spīdumu, uz tā rodas skrambas. Sabojāt trauku virsmu var arī pēc tīrīšanas ar skābju un sārmu saturošiem līdzekļiem.
Otra kļūda ir nerūsējošā tērauda pannu tīrīšanai izmantot cietmetāla sūkļus un birstes.
Visbeidzot, nepieļaujiet vēl vienu kļūdu – krasu temperatūras starpību: piemēram, dodoties mazgāt karstu katlu, nelejiet tajā aukstu ūdeni.
Lasi vēl: Nebojājas un nezaudē garšu: septiņi populāri banānu uzglabāšanas veidi
Ja vēlies nerūsējošā tērauda traukus saglabāt ilgu laiku, mazgā tos tikai ar mīkstu sūkli, izmantojot saudzīgus līdzekļus, tauku un citu netīrumu tīrīšanai vari izmantot cepamo sodu.
Ja vecie sodrēji ir slikti nomazgāti, ielejiet katlā ūdeni, uzvāriet to, ieberiet ēdamkaroti sāls un cepamo sodu un atstājiet uz divām vai trim stundām. Pēc šī laika katliņu vai pannu būs viegli iztīrīt.