Lūk, kā atjaunot imunitāti tikai 2 minūtēs. Rūdies!

Neviens nemīl just aukstumu, bet pētījumi parāda, ka aukstumam ir savas priekšrocības. Vai zini kādas?

Auksta duša palielina enerģijas līmeni un piešķir modrību, mazina stresu, veicina muskuļu atjaunošanos, uzlabo asinsriti un veicina brūnu tauku veidošanos, kas saglabā ķermeņa siltumu. Aukstā ūdens terapija var arī samazināt pietūkumu, apetītes zudumu un aizcietējumus.

Turklāt aukstā dušas lietošana uzlabo imūnās atbildes reakciju. Faktiski viens pētījums parādīja, ka aukstās dušas lietošana katru dienu 30 dienu garumā samazināja slimības gadījumu skaitu par 29%.

Auksts ūdens ir dziedinošs, tas novērš saslimšanu un uztur možu garu.

Aukstā ūdens terapija nav kaut kas jauns: somu ģimenes tradicionāli lec aukstā ezerā vai vannā pēc pirts. Krievi ziemā nirst aukstā ūdenī, un pat romieši senatnē pabeidza peldēšanās rituālu ar aukstu ūdeni, lai palielinātu vitalitāti.

LASI VĒL: 

Visa ķermeņa masāža ir vēl noderīgāka, nekā jums stāstīja. Lūk, kādus labumus masāža sniedz mūsu veselībai. Noteikti jāizmēģina!
Dadža sakne – dabas aptieka: var izārstēt 5 nopietnas slimības. Un tas vēl nebūt nav viss!
Ļoti iedarbīgi vingrinājumi, kas palīdzēs atbrīvoties no sāpēm mugurā

Īss stresa periods, kuru izraisa aukstums, palielina T-limfocītu un NK imūnšunu skaitu un palielina to aktivitāti. Faktiski viens pētījums atklāja, ka vingrošana aukstā laikā palielina leikocītu, granulocītu un monocītu reakciju.

Ja tu joprojām neesi pārliecināts par rūdīšanās efektivitāti, padomā par to rūpīgāk. Londonas Trombozes pētniecības institūta dibinātājs Vīdžais Kakkars uzskata, ka auksts ūdens palielina ķermeņa vielmaiņas ātrumu un uzlabo asinsriti. Šis palielinātais metabolisms, savukārt, palielina visu organismā cirkulējošo leikocītu skaitu.

Vācu pētījumā konstatēts, ka divas minūtes aukstā dušā katru dienu var samazināt saaukstēšanās un gripas saslimšanas risku.

Lai gūtu maksimālu labumu no šīs vienkāršās veselības uzlabošanas līdzekļa, mazgājoties dušā pakāpeniski samazini ūdens temperatūru un beidz ar divām minūtēm zem aukstā ūdens. Tu vari arī katru dienu turēt pēdas ledus ūdenī 10-15 sekundes pēc atgriešanās mājās, lai stiprinātu imūnsistēmu.

Vai esi mēģinājis rūdīties?

avots: dailyhealthpost.com

Leave a Comment