Latvijas zināmākais meteorologs paziņo, kad Latvijā īstenībā iestāsies pamatīga Ziema – “Tas būs drīz!”

Pašlaik ir pilnīgi skaidrs, ka mēs atrodamies uz ziemas sliekšņa. Tikai vēl  pirms pāris dienām sākām redzēt pirmos sniegus un ceļi kļuva apledojuši. Šie apstākļi liek domāt, ka priekšā vēl ir grūtas dienas ar nepatīkamiem laika apstākļiem.

Taču, kad mēs runājam par ziemu, kas tieši ir solīta, un vai tā iestāsies ātrāk, nekā mēs esam pieraduši gaidīt? Atceroties silto septembri, ir grūti iedomāties, ka oktobris ienāca tik strauji un auksti, un pat ar sniegu. Šis straujais pagrieziens laika ziņā liek jautāt, ko gaidīt turpmāk.

Lasi vēl : Tagad Jums nāksies maksāt krietni vairāk! Paziņots par ko iedzīvotājiem no 1. Janvāra būs jāmaksā daudz vairāk!

Tieši šādā brīdī labi pazīstamais dabas vērotājs Vilis Bukšs ir sniedzis savu prognozi. Bukša prognozes bieži sakrīt ar faktisko laiku, tāpēc ir vērts uzklausīt viņa viedokli!

Dabas pazīstamā eksperta Vilja Bukša skatījumā novembris ir mēnesis, kurā rudens un ziema cīnās savā starpā. Bieži ir saule redzama arī no rīta, bet vakarā nāk lielākoties sagaidīsim arī lietas un sniegu. Bukšs norāda, ka pastāv uzskati, kas ļauj prognozēt laika apstākļus šajā laika periodā.

Lasi vēl : Saeima pieņem ļoti smagus grozījumus: Turpmāk ar savu skaidro naudu nevarēsi rīkoties kā gribi

Tradicionālā gudrība, piemēram, saka, ka ja sniegs nokrīt uz nesasalušas augsnes un paliek nepakustināta, tā ir zīme par agru pavasari. Ja sniegs sedz sasalušo zemi, tas sola bagātīgu ražu nākamajā gadā. Ja Mārtiņa mēnesis ir auksts, tad var sagaidīt siltu martu.

Tomēr kā gan viņa prognozes atspoguļojas un esošo laiku? Izrādās, ka būs tik tiešām pamatīgi!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

Pievienot komentāru