Lai izvairītos no “gumijas izstrādājuma” iegūšanas, pareizi atšķaidiet želatīnu

Es domāju, ka zinu, kā pareizi izšķīdināt želatīnu. Bet rezultātā es nesaņēmu želeju, bet gan kaut kādu šķidrumu. Bet virtuvē no kļūdām izvairīties nevar, tāpēc vienkārši jādod sev otra iespēja.

Esmu izpētījusi šo tēmu no A līdz Z un steidzos dalīties savās zināšanās ar jums. Šajā rakstā jūs uzzināsiet par visām želatīna lietošanas niansēm.

Kā pareizi atšķaidīt želatīnu

Darbs ar želatīnu ir vienkāršs. Tomēr ir jāņem vērā vairākas svarīgas nianses. Pirmkārt, šim produktam piemīt tāda īpašība kā izturība. To mēra ziedos. Ir želatīns ar ziedēšanas stiprumu 120–260. Jo lielāka ir želatīna stiprība, jo lielāku masu tā var stabilizēt. Tirgū ir milzīgs skaits ražotāju, tāpēc ir daudz, no kā izvēlēties.

Lai želatīns darbotos, vispirms tas jāpārlej ar aukstu ūdeni un jāļauj ievilkties 7–10 minūtes. Šajā laikā produkts uzbriest un būs gatavs lietošanai. Pirmajā posmā želatīns jāatšķaida ūdenī proporcijā 1:6. Vislabāk ir lietot ledusaukstu šķidrumu. Tādā veidā jūs noteikti saglabāsiet visas produkta īpašības.

Tālāk šķidrums, kuram plānojat pievienot želatīnu, ir jāuzsilda. Pastāv uzskats, ka želatīnu nevar vārīt, pretējā gadījumā tas zaudēs savas īpašības. Konditoreja Aleksandra Oveškova atspēko šo mītu un nomierina mājsaimnieces. Bet ideālie temperatūras apstākļi šķidruma sajaukšanai ar želatīnu ir 50–75 grādi.

Ja gatavojat želeju, maisījums ir vienmērīgi jāsamaisa. Šim nolūkam ir ideāli to sablendēt ar iegremdējamo blenderi, lai apvienotu visas sastāvdaļas. Šajā jautājumā galvenā loma ir proporciju saglabāšanai, pretējā gadījumā jūs riskējat iegūt vai nu šķidru, vai gumijotu trauku.

Tātad, ja jums ir nepieciešams pagatavot drebošu želeju, jums būs nepieciešami 20 g izejvielu uz 1 litru šķidruma. Klasiskajai želejai būs nepieciešami 40–60 g želatīna uz 1 litru ūdens (piena, sulas). Šo želeju var viegli sagriezt ar nazi. Tomēr mēs iesakām rūpīgi izpētīt konkrētā ražotāja norādījumus, kura produktu jūs gatavojaties lietot.

Nianses darbā ar želatīnu

Konditori strādā ne tikai ar sausu želatīnu, bet arī ar želatīna masu . Lai to izdarītu, želatīnu atšķaida aukstā ūdenī, kā aprakstīts iepriekš. Tad iegūtais maisījums jāsamaisa un jāizkausē mikroviļņu krāsnī vai ūdens vannā. Pēc tam ielejiet plakanā bļodā vai traukā un atdzesējiet.

Kad želatīna masa ir stabilizējusies, tā ir gatava lietošanai. Ērtības labad to var sagriezt vairākās daļās un izmantot dažādu ēdienu pagatavošanai. Pateicoties šai metodei, desertu tekstūra kļūst maigāka un zīdaināka.

Pēc stabilizācijas želatīna masa kļūst ļoti elastīga. Ar to ir ērti strādāt: to var pievienot krēmiem un citām bāzēm nākotnes desertiem. Želatīna masu var uzglabāt ledusskapī 3 dienas.

Ir arī lokšņu želatīns. Tas arī jāmērcē aukstā ūdenī. Tomēr šķidruma daudzumam nav nozīmes. Lapa uzsūks tik daudz ūdens, cik nepieciešams. Pēc tam želatīns vienkārši jāizņem no ūdens un jāizmanto tālāk.

Citi padomi

Ir vairāki produkti, kurus nevajadzētu lietot kopā ar želatīnu. Piemēram, sāls, kā arī tropiskie augļi: kivi, ananāsi un papaija. Tie satur fermentu papaīnu, kas iznīcina kolagēnu. Un želeja būtībā ir tāda, kāda tā ir.

Tomēr prasmīgas mājsaimnieces ir atradušas veidu, kā šos augļus draudzībai pagatavot ar želatīnu. “Kivi ir jāvāra, jāuzkarsē, jāpārlej ar verdošu ūdeni vai pašai želejai jāpievieno vairāk želatīna,” raksta kāds tīmekļa lietotājs. Es neko tādu neesmu darījis, tāpēc neko nevaru garantēt. Bet, ja esat izmēģinājuši kaut ko līdzīgu, noteikti dalieties ar savām atsauksmēm komentāros.

Lasi vēl: Pastāstīsim ar ko pārklāt augsni puķu podos

Bet es zinu, ka no kivi var pagatavot želeju ar agaru. Šis ir augu izcelsmes produkts, ko mājsaimnieces izmanto želatīna aizstāšanai. Kā zināms, šis produkts ir dzīvnieku izcelsmes. Tas ir izgatavots no cīpslām, saitēm, liellopu kauliem, kā arī no zivju zvīņām un kauliem. Piekrītu, šeit ir maz kas patīkams, un ne visiem patīk ēst šādas lietas.

Tātad agars-agars stājas spēlē, un jums arī jāzina, kā ar to strādāt. Tomēr tas ir pavisam cits stāsts. Ja jūs interesē, kā pareizi aizstāt želatīnu ēdiena gatavošanā un kādus produktus var izmantot, paziņojiet man komentāros. Par šo noteikti uzrakstīšu atsevišķu rakstu. Tikmēr novēlu jums veiksmīgus eksperimentus virtuvē!