Lai biskvīts būtu gaisīgs un pūkains, jāievēro stingri noteikumi

Lai cepeškrāsnī ceptu pūkainu klasisko biskvītu, nepietiek tikai ar svaigiem produktiem un rakstisku recepti. Lai izvairītos no kļūdām, jums ir jābūt arī noteiktām prasmēm un jāzina tā cepšanas noslēpumi. Cepumu mīklas sastāvs ir vismaz sastāvdaļu daudzums.

Pūkaina klasiskā biskvīta kūka cepeškrāsnī

Dalāmies ar vienkāršu recepti, ko ir pārbaudījusi katra brīnišķīga mājsaimniece no mūsu redakcijas komandas.

Mīklai jums būs nepieciešams:

5 ēdamkarotes milti (ar kaudzi)

6 ēdamkarotes baltais cukurs

5 vistas olas

vanilīns (uz naža gala)

Lielapjoma produktus var mērīt pa vienai glāzei vienlaikus. Tagad sākas interesantākā daļa: mēs sagatavosim mīklu biskvīta pamatnei.

Pirmais variants

1.Paņemiet bļodu, iesitiet tajā olas, ielejiet cukuru traukā un sāciet kult ar mikseri nelielā ātrumā. Process ilgst vismaz 15 minūtes. Masai vajadzētu ievērojami palielināties apjomā un kļūt vieglākai, un cukura kristāliem pilnībā izšķīst.

2.Izsijājiet miltus un pievienojiet vanilīnu. Pēc tam 2-3 soļos bļodā ar saputoto maisījumu ieber miltus un ar karoti mīca mīklu ar vienmērīgām kustībām no apakšas uz augšu, līdz tā iegūst vienmērīgu konsistenci. Mīkla ir gatava!

Otrais variants

1.Uzmanīgi atdaliet baltumus no dzeltenumiem dažādās bļodās. Pievienojiet dzeltenumiem pusi granulētā cukura, nolaidiet mikseri bļodā, darbojoties ar mazu ātrumu, un panāciet viendabīgu, vieglu masu.

2.Pēc tam saputojiet olu baltumus ar atlikušo cukuru, līdz masa kļūst bieza, līdzīga bezē masai. Ielejiet vaniļu miltos un, izsijājot caur sietu, pievienojiet sauso maisījumu dzeltenumiem. Visu rūpīgi samaisiet.

3.Pakāpeniski pievienojiet saputotos olu baltumus iegūtajam maisījumam un ar maigām kustībām maisiet, līdz izzūd kunkuļi.

Pūkains klasiskais biskvīts cepeškrāsnī: citas nianses

Svarīga ir arī veidlapas sagatavošana. Apakšdaļa ir jāieeļļo, bet malas, gluži pretēji, jāatstāj sausas. Mēs iepriekš paskaidrojām, kāpēc tas ir jādara. Izklājiet kūkas formas apakšu ar cepampapīru vai foliju. Kad mīkla ir gatava, pārliek to sagatavotajā formā un ievieto labi uzkarsētā cepeškrāsnī cepšanai.

Iesācējiem bez pieredzes šeit sākas īstie meklējumi. Līdz kādai temperatūrai man vajadzētu uzsildīt cepeškrāsni? Šajā gadījumā var būt piemērota sildīšana līdz 170 vai 200 grādiem! Jums vajadzētu būt pazīstamam ar savām mājsaimniecības ierīcēm un zināt to funkcijas.

Kamēr neiemācīsieties lietot cepeškrāsni, vairāki cepumi var sanākt kunkuļaini. Pastāv liela atšķirība starp seno gāzes plīti un modernu plīti ar sildelementiem apakšā un augšpusē.

Biskvīta cepšanas laiks svārstās no pusstundas līdz 50 minūtēm. Apsveriet plīts veidu un tās iespējas. Cepšanas laiku var pagarināt vai saīsināt pēc saviem ieskatiem. Cepeškrāsnīs ar divpusēju sildīšanu mīkla cepsies labāk.

Citas gatavošanas funkcijas

1.Olas mīklai labāk vispirms izņemt no ledusskapja. Atdalot olas, visu dariet uzmanīgi: viens piliens dzeltenuma un olu baltuma putas neiznāks.

Lasi vēl: Maija galvenais ēdiens, kas jums jāizmēģina pavasara pēdējā mēnesī

2.Darba piederumiem un mikserim jābūt bez taukiem un sausiem. Cepeškrāsnij jābūt labi uzkarsētai.

3.Neatveriet cepeškrāsni, kamēr mīkla nav izcepusies: pēkšņas temperatūras izmaiņas izraisīs cepumu mīklas saraušanos. Vecā krāsnī ar noplūdušiem blīvējumiem var ieplūst auksts gaiss, un kūka paliks plakana.

4.No cepumu mīklas ceptas preces nedrīkst pēkšņi izņemt no cepeškrāsns. Vispirms nedaudz atveriet durvis, ielaidiet svaigu gaisu un tikai tad izņemiet to no krāsns.

5.Ar karsto cepumu nekādas manipulācijas netiek veiktas. Izņemiet to un sagrieziet aukstu.

Klausieties pieredzējušu mājsaimnieču padomus un savu intuīciju, tad jūsu cepums noteikti izrādīsies pūkains un gards. Lai veicas!