Naudas koks ir iecienīts augs, ko bieži var redzēt gan mājokļos, gan darba telpās. Tas harmoniski papildina jebkuru interjeru un neprasa sarežģītu kopšanu.
Šis augs ir lieliski piemērots gan iesācējiem puķkopībā, gan pieredzējušiem augu audzētājiem. Naudas koku viegli atpazīt pēc tā koka stumbra formas un biezajām, noapaļotajām lapām, kas atgādina monētas.
Lasi arī: Kā notīrīt dzelteno aplikumu no tualetes – padomi, tautas līdzekļi un sadzīves ķīmija
Taču šis augs ir ne tikai dekora sastāvdaļa. Saskaņā ar fen šui naudas koks simbolizē labklājību un bagātību, un spēj piesaistīt mājai materiālās labklājības straumi. Turklāt pašam naudas kokam piemīt dziednieciskas īpašības. Tāpat kā alveju, to izmanto, lai paātrinātu brūču un ādas nobrāzumu dzīšanu.
Kā pareizi kopt naudas koku
Naudas koks ir ļoti nepretenciozs kopšanā, tāpēc to var atrast gandrīz katrā birojā. Lai augs priecētu jūs katru dienu, ir jāatceras un jāzina šādi noteikumi.
Naudas koks mīl saules gaismu, tāpēc novietojiet augu uz palodzes. No gaismas trūkuma augs var sākt slimot un pat iet bojā. Nebaidieties novietot podiņu uz balkona vai pat dārzā. Dārznieki norāda, ka svaigs gaiss ziedam nāk tikai par labu. Taču atcerieties, ka naudas kokam kaitīga ir augsta temperatūra, tāpēc nenovietojiet to sildītāju un akumulatoru tuvumā.
Sausais gaiss telpā naudas kokam lielu kaitējumu nenodarīs, taču laiku pa laikam lapas vēlams noslaucīt ar mitru drānu. Šādā veidā jūsu augs jutīsies komfortablāk un saglabās savu pievilcīgo izskatu. Apsmidziniet to arī ar istabas temperatūras ūdeni no smidzinātāja. Pareizi kopjot, koks var pat uzziedēt, taču tas notiek ļoti reti.
Pievērsiet īpašu uzmanību zieda laistīšanai. Tāpat kā daudzi podos audzēti augi, arī naudas koks slikti panes pārlaistīšanu un ūdens stāvēšanu podā. Sliktākajā gadījumā saknes var sākt pūt, kas novedīs pie tā bojāejas.
Ir ļoti viegli pamanīt, ka ar laistīšanu ir pārspīlēts. Lapas sāk dzeltēt, kļūst pārāk mīkstas un nokrīt. Lai glābtu augu no pārlaistīšanas, ir jāveic šādas manipulācijas:
Uzmanīgi izņemt ziedu no podiņa. Rūpīgi jāpārbauda saknes un jānoņem sapuvušās daļas. Apsmērējiet iegriezumus ar kokogli, tad pārstādīt svaigā augsnē.
Svarīgākais faktors gan tikai sekos!
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk
Arī iesācējs puķkopis spēs pārstādīt naudas koku. Podiņā 2 cm dziļumā jāiepilda drenāža un tur jānovieto augs, pēc tam atlikušo vietu rūpīgi aizpildiet ar augsni. Koku pavairo ar spraudeņiem. Ievietojiet to ūdenī un pagaidiet, kamēr parādīsies saknes, un tad iestādiet augsnē.
Kas var padarīt jūsu naudas koku slimu
Pat nepretenciozi augi dažkārt var saskarties ar parazītiem un slimībām. Biežāk sastopamie naudas koka parazīti ir miltrasa un zirnekļa ērce. Atklātie parazīti jāiznīcina, un lapas un stumbrs jāapstrādā ar ziepju šķīdumu un insekticīdu.
Ja uz lapām sākat pamanīt nelielus dzeltenus plankumus, kā arī zirnekļtīklus uz auga stumbra, tā ir nepārprotama pazīme, ka zirnekļa ērce ir uzvarējusi. Atbrīvoties no šī parazīta būs ļoti grūti. Bieži tiek izmantota smidzināšana ar tabakas vai ķiploku uzlējumu. Lapas mazgā ar ziepju šķīdumu.