Kā pareizi audzēt baziliku, lai tas izaugtu bez problēmām

Baziliks ir kaprīzs, un ne visi audzētāji to var audzēt. Šim garšaugam ir dažas īpašības, kurām jāpievērš uzmanība. Šodien mēs runāsim par bazilika sliktas attīstības cēloņiem un to, kā tos novērst.

Problēmas, kas saistītas ar vāju auga augšanu. Daudziem dārzkopjiem, audzējot šo garšvielu, rodas problēmas, jo bazilikam ir nepieciešama pienācīga kopšana. Būtībā kultūra aug slikti agrotehnisko kļūdu dēļ.

Nekvalitatīvas sēklas. Dažreiz sēklas neizdīgst sliktas kvalitātes dēļ. Neizmantojiet sēklas, kurām beidzies derīguma termiņš. Ja pēc 10-14 dienām dīgļi nav sadīguši, sējiet jaunas. Agrotehnikas kļūdas. Audzējot garšvielas, ir nepieciešams pareizi veikt stādīšanu. Vairākas kļūdas, ko audzētāji pieļauj auga audzēšanas laikā:

Izmantot sēklas materiālu, kam beidzies derīguma termiņš. Priekšlaicīga sēšana zemē. Kļūdas kopšanā: apgaismojuma un derīgo vielu trūkums, nesavlaicīga vai pārmērīga laistīšana. Dziļa stādīšana. Sēklas jāiestrādā augsnē ne dziļāk par vienu centimetru. Neaizmirstiet, ka dīgsti necieš stāvošu ūdeni.

Bazilika sliktas augšanas cēloņi. Nelabvēlīga vide. Baziliks necieš aukstumu un saules trūkumu. Apkārtējās vides temperatūrai jābūt vismaz +25 °C. Augam nepieciešama līdz 15 stundām ilga gaisma dienā. Stādīšanai izvēlieties vieglu, auglīgu augsni. Garšviela necieš pārmērīgu mitrumu. Ja laikapstākļi nav piemēroti bazilika audzēšanai, piemērotus apstākļus var radīt ar papildu apgaismojumu vai audzējot stādus siltumnīcā.

Lasi vēl: Aromātiski lauku stila kartupeļi svētku galdam, pagatavojami 30 minūtēs

Mēslošanas līdzekļi. Organiskie mēslošanas līdzekļi: vermigumāts, biohumuss, vermigrunt universāls. Tos var iegādāties veikalā. Kūtsmēsli vai komposts. Laistīšanas ūdenim pievieno. Pelnu pulveris, kas papildus atbaida kukaiņus. Daži dārzeņu dārzkopji izmanto minerālmēslus. Tomēr pastāv viedoklis, ka augi absorbē vielas.