Kā izvēlēties cīsiņus un desas: 7 aspekti, kas palīdzēs noteikt, vai cīsiņos ir gaļa, vai nav

Tekstūra

Desa ir ļoti mīksta – tā ir ar olbaltumvielu piedevām. Piespiediet desu un apskatiet. Vai pēc dažām sekundēm tā atgūs savu formu. Ja tā neatgūst, nelietojiet to. Arī desiņām, kas ir brīvākas un sulīgākas (jo satur taukus), pēc saspiešanas vajadzētu atgūt formu.

Sagrieziet

Labas desas griezumam jābūt viendabīgā pelēcīgi rozā krāsā, bet tā nedrīkst būt raupja. Desai ar vītinātu gaļu griezums ir sārts vai gaiši sārts, un pati masa var būt nedaudz poraina, bet desai ar speķi ir balti vai sārti speķa gabaliņi. Ja redzami tukšumi vai konsistence ir grubuļaina, tas nozīmē, ka produktā ir daudz ūdens.

Gatavošana

Kādas desas ir labas, var noteikt gatavošanas procesā. Kvalitatīvām desām nevajadzētu uzbriest un sadalīties – tas norāda, ka tajās ir pietiekami daudz cietes.

Padoms: cietes klātbūtni var noteikt ar joda palīdzību – uzsmērējiet to uz desām. Ja produkts kļūst zils, – ir ciete, un to labāk nelietot lielos daudzumos.

Smarža un garša

Desām jābūt ar patīkamu smaržu un garšu. Nav pieļaujama skāba, sinepju vai jebkāda cita smaka.

Desu un cīsiņu garšai jābūt ne sāļai, ne saldenai, kā arī bez rūgtuma – gaļas garšai jābūt labi izteiktai. Garšvielām vēlams būt dabīgām. Nedrīkst būt svešas garšas un pārspīlēta sāļuma.

 

Leave a Comment