Avenes jūs priecēs ar ražu, ja jūs rūpīgi ievērosiet šādus noteikumus

Mēs ne vienu vien reizi esam stāstījuši, kā audzēt avenes. Šoreiz padalīsimies ar 9 trikiem aromātisku ogu audzēšanai. Ja šogad vēlaties iegūt dāsnu aveņu ražu, noteikti izlasiet mūsu jauno rakstu.

Kā audzēt avenes

Ir īpašas aveņu šķirnes, kuru raža nav atkarīga no kādiem īpašiem apstākļiem. Tomēr ne visi dārznieki uztraucas un stādīšanai izvēlas visvienkāršākās šķirnes. Nav problēmu! Tikai daži nelieli triki palīdzēs jums iegūt bagātīgu veselīgu ogu ražu.

Un pirmais, kas jāpatur prātā, stādot avenes, ir dobes apgaismojums . Aveņu krūmi mīl saules gaismu. Tāpēc droši ievietojiet stādus augsnē, kas visu dienu būs tiešos saules staros. Ja jūsu aveņu krūmi aug ēnā, jūs varat droši pārstādīt krūmus uz citu vietu rudenī vai ziemā.

Nākamais svarīgais punkts ir savlaicīga laistīšana. Avenes mīl mitrumu, tāpēc zemei ​​zem krūmiem nevajadzētu ļaut izžūt. Jo mazāk ūdens saņems avenes, jo sliktāka būs raža.

Stādus vislabāk stādīt augsnē, kas apaugļota ar vecu trūdvielu vai kompostu. Tomēr tas nav nepieciešams – augsni var barot vēlāk. Rudenī dārznieki izmanto vistu mēslus vai sapuvušus kūtsmēslus, bet pavasarī – deviņvīru spēku un vistas mēslus. Ziedēšanas laikā un pēc ogu nogatavošanās augsnei var pievienot pelnus. Kūdras mēslojumu var izmantot jebkurā laikā.

Atcerieties, ka pārāk daudz mēslojuma samazinās ražu. Turklāt ir svarīgi mēslojumu lietot tikai tādā laikā, kas ir piemērots konkrētajam mēslojuma veidam.

Nākamais noslēpums ir atbrīvošanās no aveņu jauniem dzinumiem. Tie parādās augšanas sezonā. Fakts ir tāds, ka jaunie dzinumi uzņem barības vielas no aveņu krūma, un tas samazina ražu. Nav nepieciešams izrakt dzinumus; vienkārši nogrieziet dzinumus pie saknēm.

Vēl viens triks ir augsnes mulčēšana. Tas ir nepieciešams, lai samazinātu laistīšanas skaitu un saglabātu mitrumu zemē. Piemērotas ir zāģskaidas, salmi un kūdra.

Lasi vēl: Kāpēc kompetenti dārznieki savās dobēs iesēj vismaz nedaudz griķu

Citi padomi

Cita starpā avenēm nepieciešama prievīte. Turklāt krūmi ir jāpiesien no pirmā stādīšanas gada. Šim nolūkam vislabāk ir izmantot režģi. Rezultātā avenes vienmērīgi saņems saules gaismu, un jums būs vieglāk novākt ražu. Aveņu krūmiem piemīt spēja ātri augt. Tāpēc tie ir regulāri jāapgriež. Tas ir nepieciešams pasākums, kas nepieciešams, lai nākotnē palielinātu ogu ražu.

Lai gan avenēm reti uzbrūk kaitēkļi, jums ir jābūt gatavam tam. Mēs neiesakām izmantot dažādas ķīmiskas vielas, lai cīnītos pret nelūgtiem viesiem. Piemēram, pelni un ziepes lieliski noderēs pret sēnīti. Ir recepte: 300 g pelnu jāizšķīdina 10 litros ūdens un nostādina šķidrumu 3 stundas. Pēc tam šķīdumu filtrē un pievieno 40 g veļas ziepju. Apsmidziniet aveņu krūmus ar šo līdzekli vakaros, kad nav vēja.

Izmantojot tradicionālās metodes, jūs varat atbrīvoties no laputīm un citiem kukaiņiem uz avenēm. Piemēram, varat izmantot sinepju šķīdumu: 100 g sinepju pulvera atšķaida 10 litros ūdens. Palīdz arī sīpolu mizas. Pietiek apliet 200 g mizas ar 10 litriem silta ūdens un atstāt šķidrumu 4 dienas nostāvēties. Abi risinājumi ir piemēroti augu apsmidzināšanai vakarā.

Pēc ražas novākšanas arī aveņu krūmi ir pienācīgi jāapstrādā. Lai to izdarītu, nogrieziet visus zarus, kas jau ir atdevuši visu ražu. Tādā veidā tie neaizēnos jaunus dzinumus.

Ja kaut ko esam palaiduši garām, nekautrējieties pievienot mūsu rakstu komentāros. Lai dāsna raža!