ASV vēstniecība sveiks izglītības un apmaiņas programmu stipendiju saņēmējus

Šodien, 13. jūnijā, ASV vēstniece Nensija Petita sveiks jaunos stipendiātus Fulbraita, Hamfrija, Bendžamina Franklina programmā un Baltijas–Amerikas brīvības fonda stipendiātus, kā arī programmu SUSI, “Izcilība un sasniegumi mācīšanā” stipendijas ieguvējus.

Šogad divas studentes, trīs pētnieki un divas skolotājas saņems Fulbraita stipendiju studijām un pētniecībai ASV, viena profesionāle saņems Hamfrija stipendiju, viena vidusskolniece saņems Bendžamina Franklina stipendiju dalībai jauniešu vasaras skolā, divi studenti un divi pētnieki piedalīsies ASV Institūciju programmā (SUSI), 31 stipendiāts saņems BAFF stipendiju studijām, pētniecībai vai praksei ASV. Plašāka informācija par stipendiju saņēmējiem, pārstāvētājām organizācijām un uzņemošajām mācību iestādēm norādīta zemāk.

ASV valdības finansētās apmaiņas un izglītības programmas Latvijā:

Fulbraita programmas mērķis ir veicināt savstarpēju izpratni ASV un citu valstu iedzīvotāju starpā. Programmā vairāk nekā 300 000 dalībnieku no visas pasaules ir bijusi iespēja studēt, dalīties viedokļos, iepazīt dažādas kultūras, kā arī politiskās un ekonomiskās struktūras ASV. Kopš 1991. gada vairāk nekā 207 profesori un studenti no Latvijas ir saņēmuši Fulbraita stipendiju un šajā programmā apmeklējuši ASV. Fulbraita studentu stipendijas saņēmēji studē maģistrantūrā ASV universitātē, savukārt Fulbraita pētnieku programmas stipendijas saņēmēji ASV veic pētījumus un lasa lekcijas.

Hamfrija programma ir domāta karjeras profesionāļiem, apvienojot studijas ASV universitātē un profesionālo darbību.

Programma “Izcilība un sasniegumi mācīšanā” (TEA) piedāvā sešu nedēļu ilgas apmācības par jaunākajām pasniegšanas metodēm, mācību programmas izveidi, stundu plānošanu un izglītības tehnoloģijām, kā arī arī prakse un pieredzes apmaiņa vidusskolā ASV.

Bendžamina Franklina programmas stipendiāti piedalās četras nedēļas ilgā seminārā vidusskolēniem ar mērķi uzlabot līderības prasmes un zināšanas par ASV un ES attiecībām.

· ASV Institūciju programmas (SUSI) stipendijas ieguvēji piedalīsies četru nedēļu garā apmaiņas programmā bakalaura līmeņa studentiem.

· Baltijas–Amerikas Brīvības fonda (BAFF) misija ir stiprināt saites starp ASV un Latviju, Lietuvu un Igauniju, izmantojot izglītības un studiju programmas, kas vērstas uz ekonomisko procesu izaugsmi un demokrātisko procesu stiprināšanu. BAFF piedāvā dažādas iespējas saņemt stipendijas ASV Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem. Šobrīd BAFF piedāvā profesionālās prakses programmu (stažēšanos) augstskolu studentiem un neseniem absolventiem, pētījumu programmu profesoriem un citiem pētniekiem, kā arī Vasaras līderības akadēmiju vidusskolēniem.

Plašāka informācija par stipendiju programmām pieejama vēstniecības mājaslapā https://lv.usembassy.gov/.

MEDIJU IEVĒRĪBAI:

Mediju pārstāvjus, kuri vēlas atspoguļot pieņemšanas norisi, lūdzam sazināties ar ASV vēstniecības Preses un kultūras nodaļu.

Pievienot komentāru