Klasiska sautētu skābo kāpostu recepte no vecmāmiņas piezīmju grāmatiņas: neaizmirstamā bērnības garša

Šo gardumu dievina pieaugušie un bērni, tiek apēsts līdz pēdējai kripatiņai. Viesi regulāri prasa recepti.

Šodien es vēlos dalīties ar gardu un vienkāršu sautētu skābo kāpostu recepti, kura sakņojas bagātīgajā vācu kulinārijas mantojumā.

Vācu virtuve ir pazīstama ar saviem sātīgajiem un aromātiskajiem ēdieniem, un sautēti skābie kāposti ir viens no tās stūrakmeņiem.

Šis ēdiens ir izcils papildinājums dažādiem gaļas ēdieniem, it īpaši desām un cūkgaļai. Tā ir klasika, kas gadu gaitā ir ieguvusi popularitāti arī ārpus Vācijas robežām, kļūstot par daļu no dažādu tautu kulinārijas tradīcijām.

Ja jūs vēl neesat mēģinājuši šo ēdienu, tad jums noteikti vajadzētu to izmēģināt. Tas ir vienkārši pagatavojams, bet bagāts ar garšu, un tas var kļūt par lielisku papildinājumu jebkurai maltītei.

Lai gan šodien izmantojam veikalā pirktus skābētus kāpostus, tos var viegli pagatavot arī mājās, bet par to varbūt citā reizē.

Sastāvdaļas:

Lai pagatavotu sautētus skābos kāpostus, jums būs nepieciešamas šādas sastāvdaļas:

Skābēti kāposti – 700 grami (veikalā pirkti vai mājās gatavoti)

Saulespuķu vai rapšu eļļa – 1 ēdamkarote (eļļa kalpos kā pamatne, uz kuras sautēt kāpostus)

Lauru lapas – 2 gab. (piešķir ēdienam patīkamu, pikantu aromātu)

Melnie pipari graudos – 8-10 gab. (pievienos nepieciešamo asumu)

Ķimenes – 0,5 tējkarotes (tradicionāla garšviela, kas bagātina kāpostu garšu)

Cukurs – 0,5 tējkarotes (lai sabalansētu skābumu)

Burkāni – 1 gab. (pēc izvēles, piešķir kāpostiem krāsu un nelielu saldenumu)

Sagatavošana:

1. Pannas sagatavošana:

Sāciet ar pannas uzlikšanu uz plīts un ielejiet tajā ēdamkaroti saulespuķu vai rapšu eļļas. Eļļa ir nepieciešama, lai kāpostus sautējot, tie nepiedegtu un iegūtu patīkamu, viegli kraukšķīgu garozu.

Izvēlieties pietiekami lielu pannu, lai visi kāposti vienmērīgi izklātos.

2. Eļļas uzkarsēšana:

Kad panna ir uzkarsēta, uzkarsējiet tajā eļļu, līdz tā ir pietiekami karsta, lai kāposti sāktu sutināties, nevis vārīties. Karsta eļļa palīdzēs ātrāk mīkstināt kāpostus un izcelt to dabisko aromātu.

3. Kāpostu pievienošana:

Pievienojiet uzkarsētajai eļļai skābos kāpostus. Ja jūsu kāposti ir ļoti skābi, jūs varat tos pirms tam noskalot ar aukstu ūdeni, lai noņemtu lieko skābumu.

Tomēr, ja jūs dodat priekšroku intensīvai garšai, varat šo soli izlaist. Kad kāposti ir pievienoti, rūpīgi samaisiet tos ar eļļu, lai tie vienmērīgi sadalītos pa pannu.

4. Garšvielu pievienošana:

Pievienojiet pannā lauru lapas, melnos piparus graudos, ķimenes un cukuru. Šīs garšvielas ir būtiskas, lai izceltu kāpostu garšu un piešķirtu tiem raksturīgu aromātu.

Cukurs palīdzēs izlīdzināt skābumu un padarīs garšu harmoniskāku. Ja skābētajos kāpostos nav burkānu, tagad ir īstais brīdis sarīvēt svaigu burkānu uz rupjās rīves un pievienot to pannai.

Burkāns piešķirs kāpostiem nedaudz saldenuma un skaistu oranžu krāsu.

5. Sutināšana:

Samaziniet uguni līdz vidējam līmenim un ļaujiet kāpostiem sutināties. Tas ir svarīgi, lai kāposti vienmērīgi sutinātos, nevis sadegtu.

Garāks sautēšanas laiks ļauj kāpostiem izdalīt sulu, kas kopā ar garšvielām veido bagātīgu un aromātisku mērci.

Ja sautēšanas laikā pamanāt, ka kāpostos ir maz sulas, pievienojiet nedaudz karsta ūdens, lai kāposti nebūtu sausi un nezaudētu savu sulīgumu.

Lasi vēl: Austrumu zvaigžņu prognoze nedēļai no 2024. gada 26. augusta līdz 1. septembrim: dzīvē ienāks gaisma un daudziem būs vieglāk sasniegt savus mērķus!

6. Gatavošanas ilgums:

Sautējiet kāpostus uz vidējas uguns apmēram 35-40 minūtes vai līdz tie kļūst mīksti. Sautēšanas laiks var atšķirties atkarībā no kāpostu sākotnējā skābuma un konsistences.

Kāposti ir gatavi, kad tie ir ieguvuši maigu tekstūru, bet joprojām saglabājuši nelielu kraukšķīgumu. Pārliecinieties, ka lauru lapas un piparu graudi ir vienmērīgi izkliedēti starp kāpostiem, lai garšas būtu līdzsvarotas.

7. Pasniegšana:

Kad kāposti ir gatavi, tie ir gatavi pasniegšanai. Šie sautētie skābie kāposti ir lielisks papildinājums pie ceptām desiņām vai cūkgaļas ēdieniem.

Tradicionāli Vācijā sautētie kāposti tiek pasniegti kopā ar ceptām bratwurst desām vai cūkgaļas cepešiem, kas padara šo kombināciju par īstu komforta ēdienu.

Šis ēdiens ir īpaši piemērots aukstām rudens un ziemas dienām, kad nepieciešams kas sildošs un sātīgs.

Papildu padomi un variācijas:

Lai gan šī ir klasiskā recepte, jūs varat pielāgot to savām vēlmēm un eksperimentēt ar dažādām sastāvdaļām, lai radītu jaunas garšas nianses.

Bekona pievienošana: Lai padarītu šo ēdienu vēl sātīgāku, jūs varat pievienot mazos kubiņos sagrieztu bekonu. Bekonu ieteicams apcept pirms kāpostu pievienošanas, lai tas izdalītu savu tauku un garšu.

Āboli: Lai piešķirtu kāpostiem nelielu saldumu un skābumu, varat pievienot sarīvētus ābolus. Āboli lieliski papildinās skābo kāpostu garšu un radīs interesantu garšas kontrastu.

Vīns: Ja vēlaties piešķirt kāpostiem vēl dziļāku garšu, varat sautēšanas laikā pievienot nedaudz balta vai sarkanā vīna. Vīns piešķirs ēdienam elegantu noti un vēl vairāk bagātinās garšu.

Sīpoli: Pievienojiet sasmalcinātus sīpolus, lai piešķirtu kāpostiem papildu saldumu un aromātu. Sīpolus var apcept eļļā pirms kāpostu pievienošanas, lai tie kļūtu karamelizēti un iegūtu zeltainu nokrāsu.

Kāposti mājās:

Ja jūs interesē kāpostu skābēšana mājās, process ir vienkāršs un ļaus jums kontrolēt garšu un skābumu. Mājas kāpostu skābēšana prasa tikai dažas sastāvdaļas: kāpostus, sāli un burkas.

Kāpostus sagriež smalkos gabaliņos, tos bagātīgi apkaisa ar sāli un spiež cieši burkās, līdz sāk izdalīties sula.

Pēc tam burkas noslēdz un atstāj fermentēties istabas temperatūrā 1-2 nedēļas. Kad kāposti ir fermentējušies, tos var izmantot šajā receptē vai uzglabāt ledusskapī turpmākai lietošanai.

Sautēti skābie kāposti

Sautētie skābie kāposti ir viens no tiem ēdieniem, kas, lai arī vienkārši, spēj aizraut ar savu bagātīgo garšu un aromātu.

Tas ir ideāls papildinājums pie dažādiem gaļas ēdieniem, un to variācijas ļauj katram pavāram radīt kaut ko unikālu un īpašu.

Šī recepte ir lieliska iespēja iepazīt vācu virtuvi un pievienot savu garšu kombināciju šim klasiskajam ēdienam.

Lai baudītu šo sautēto skābo kāpostu maģiju, nav nepieciešamas īpašas prasmes vai sarežģītas sastāvdaļas.

Atliek tikai sekot šai vienkāršajai receptei un atklāt, cik bagātīga un daudzveidīga var būt garšu pasaule, izmantojot tikai dažas sastāvdaļas. Lai jums garšo!

Leave a Comment