Emocionālais briedums un briedums vecumā ne vienmēr notiek vienlaikus. Dažkārt var gadīties, ka cilvēks pēc pases jau ir diezgan nobriedis, bet ir grūti runāt par empātijas, sapratnes un pašapziņas attīstību.
Emocionāli nenobrieduši vīrieši bieži vien demonstrē skaidru uzvedību, un bieži vien viņi paši to neapzinās. Tomēr tikt galā ar šādiem partneriem ir ārkārtīgi grūti un dažkārt gandrīz neiespējami.
Kāda uzvedība ir raksturīga emocionāli vēl nenobriedušiem vīriešiem.
Izvairīšanās no atbildības
Zīmīga emocionālās nenobriešanas pazīme ir pastāvīga izvairīšanās no atbildības. Mums visiem dzīvē ir pienākumi – darbs, ģimene, pat personīgā attīstība. Taču emocionāli nenobriedušiem vīriešiem ir grūti tikt galā ar šādiem uzdevumiem.
Runa nav tikai par izvairīšanos no mājsaimniecības darbiem vai aizmiršana laikus samaksāt rēķinus. Drīzāk runa ir par to, ka viņi izvairās no visa, kas šķiet sarežģīts vai prasa centību, neatkarīgi no tā, vai tas attiecas uz personīgajām attiecībām vai profesionālajiem centieniem.
Grūtības ar empātiju
Vēl viena kopīga nenobriedušu vīriešu iezīme ir tas, ka viņiem ir grūti iejusties citu cilvēku problēmās. Viņi noraida, ja kāds ir satraukts vai pat izsmiets. Empātijas trūkums ne vienmēr ir apzināts vai ļaunprātīgs. Bieži vien tas ir aizsardzības mehānisms, veids, kā pasargāt sevi no emocionālas ievainojamības. Diemžēl tas noved pie saspīlētām attiecībām un pārpratumiem.
Lasi vēl: Vai būs ļoti silts? Sinoptiķi sniedza prognozi nedēļai no 27. maija līdz 2. jūnijam
Grūtības izteikt emocijas
Emocionāli nenobriedušiem vīriešiem bieži vien ir grūtības paust savas jūtas. Viņi var aizturēt savas emocijas, labprātāk paturot lietas sevī, nevis daloties tajās ar citiem. Šāda uzvedība sakņojas sabiedrības normās, kas ilgu laiku emociju izpausmi ir saistījušas ar vājumu, īpaši vīriešiem.
Pētnieki ir atklājuši, ka zēniem bieži vien tiek radīts sociāls priekšnosacījums apspiest savas jūtas, kas rada grūtības paust emocijas pieaugušo vecumā. Taču šī nespēja paust emocijas nepadara viņus mazāk emocionālus. Emociju aizturēšana var izraisīt dusmu vai neapmierinātības uzliesmojumus, kad šīs emocijas sasniedz sprādziena punktu.
Emocionāli nobrieduši vīrieši saprot, cik svarīga ir emociju izpausme un komunikācija. Viņi var godīgi un atklāti paust savas jūtas, nebaidoties no nosodījuma vai ievainojamības.
Vainas novelšana
Emocionāli nenobrieduši vīrieši bieži vien, kad kaut kas neizdodas, vainu noveļ uz citu. Tā vietā, lai uzņemtos atbildību par savu rīcību un kļūdām, viņi mēdz norādīt ar pirkstu uz citiem. Šāda uzvedība izriet no nespējas tikt galā ar neveiksmēm vai kritiku. Vainojot citus, viņi aizsargā savu ego un izvairās no saskarsmes ar savām nepilnībām. Tas ievērojami kavē viņu emocionālo izaugsmi.
Savukārt emocionāli nobrieduši vīrieši saprot, ka kļūdas pieļauj visi. Viņi uzņemas atbildību par savu rīcību un izmanto savas neveiksmes kā mācību iespējas.
Pārmērīga paļaušanās uz citiem lēmumu pieņemšanā
Vīrieši ar emocionālās izaugsmes problēmām bieži paļaujas uz citiem, lai pieņemtu lēmumus. Viņi var šķist neizlēmīgi vai pastāvīgi meklēt apstiprinājumu no citiem.
Šī paļaušanās ir plašāka par padoma meklēšanu. Tā atspoguļo neuzticēšanos saviem spriedumiem un nevēlēšanos pieņemt lēmumus pašiem.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!