Kā pareizi pļaut zāli, lai zāliens izskatītos lieliski – daudzi pieļauj vienu vienkāršu kļūdu

Vienmērīga zāliena uzturēšana – nav vienkāršs uzdevums. Lai gan no pirmā acu uzmetiena var šķist, ka zāles pļaušana neprasa īpašas pūles, patiesībā tā nebūt nav

Ir svarīgi zināt, kad zāli nepieciešams pļaut un kādā augstumā. Tāpēc ir noderīgi uzkrāt vērtīgu informāciju, kas palīdzēs jums kļūt par īstu šīs jomas ekspertu. Kad plānot pļaušanu? Zāliens ir jāpļauj regulāri, taču ne pārāk bieži. Ideālā gadījumā tas jādara tad, kad zāle kļūst pārāk gara vai, mūsuprāt, zāliens zaudē estētisko izskatu.

Pļaušanas biežums lielā mērā ir atkarīgs no zāliena vecuma. Ja tas nesen ir iesēts, pļaušanu var veikt, kad zāles augstums sasniedz apmēram 10 cm. Ja zāliens jau ir vismaz divus gadus vecs, pļaut to vajadzētu, kad zāle izaugusi līdz aptuveni 5 cm. Reizēm mūs var satraukt nevienmērīga zāles augšana. Šādā gadījumā ieteicams veikt zāliena iepriekšēju pieblietēšanu, vēlams iepriekšējā dienā. Tas palīdzēs nostiprināt smalkākos un vājākos zāles stiebriņus velēnā, lai zāles pļāvējs tos neizrautu.

Vairumā gadījumu, runājot par zāliena pļaušanu, ir vērts ņemt vērā noteiktus sezonālos ieteikumus. Pirmā zāles pļaušana jāveic agrā pavasarī, kad tā sasniedz apmēram 8 cm augstumu. Taču svarīgi ir ņemt vērā laika apstākļus. Vislabāk nogaidīt, līdz beidzas salnas. Parasti pirmā pļaušana iekrīt aprīļa beigās vai maijā.

Pēdējā zāles pļaušana jāplāno apmēram 20 dienas pirms veģetācijas perioda beigām. Šajā gadījumā ir vērts ņemt vērā ne tikai laika apstākļus, bet arī ilgtermiņa prognozes. Lai sagatavotu zālienu ziemai atbilstoši tās dabiskajam iestāšanās laikam, pēdējā pļaušana parasti notiek oktobra pirmajā pusē. Tomēr pēdējā laikā gaisa temperatūra virs nulles biežāk saglabājas arī decembrī, tāpēc pēdējo pļaušanu var pārcelt uz novembra sākumu.

Mēs jau apspriedām, kādos gadījumos zāli vajadzētu pļaut. Tagad svarīgi saprast, cik bieži tas jādara. Ieteicams zāli pļaut vidēji ik pēc 7–10 dienām. Tomēr, ja laiks ir ļoti silts un mitrs, pļaušana var būt nepieciešama pat biežāk. Šādos laikapstākļos zāle aug ļoti strauji, kļūstot par trešdaļu garāka nekā parasti, tāpēc nepieciešamību pļaut būs viegli pamanīt. Pirms pļaušanas svarīgi sagaidīt, kad zāle būs pilnībā nožuvusi. Vislabāk to darīt pēcpusdienā, kad saule sāk lēnām rietēt.

Lasi vēl: Lielu popularitāti ieguvušas Labubu rotaļlietas – kas tās ir un kāpēc tās ir jauna tendence

Zāles augstums

Optimālais zāles augstums pēc pļaušanas ir apmēram 4 cm. Taču šis nav stingrs noteikums, jo pļaušanas augstums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem:

-Vai zāliens ir tikai dekoratīvs elements;

-Kāds ir zāles stiebriņu stāvoklis;

-Vai zāliens ir nesen ierīkots.

Lasi vēl: Dārznieka ieteikums, ko izdarīt jūlijā, lai kabači izaugtu divreiz lielāki

Pēc ziemas sezonas zāles pļaušanas augstumam jābūt ievērojami zemākam, lai dotu iespēju jaunajiem stiebriņiem ataugt. Plānojiet zāli apgriezt apmēram 6–8 cm augstumā. Šajā laikā pļaušanas augstums nedrīkst pārsniegt 2 cm. Pirms atgriešanās pie parastā pļaušanas režīma, veiciet vismaz divas šādas pļaušanas.

Sagatavojot zālienu ziemai, ieteicams uzturēt zāles augstumu robežās no 4 līdz 5 cm. Tas ir optimāls augstums, kas ļaus jūsu zālienam saglabāt teicamu stāvokli pat nelabvēlīgos laikapstākļos.

Ja zāles augstums pārsniedz 7–8 cm, starp stiebriem var attīstīties pelējums un sēnītes. No otras puses, pārāk zema pļaušana var padarīt zāli uzņēmīgu pret zemu temperatūru, kas var bojāt sakņu sistēmu un radīt sablīvējumu zālienā.