Kādus produktus nevar turēt ledusskapī

Ledusskapis ir neaizstājams palīgs, lai saglabātu pārtiku svaigu, taču ne visiem pārtikas produktiem ir izdevīga aukstuma saglabāšana. Daži no tiem ne tikai zaudē savu garšu, bet var kļūt arī potenciāli slikti. Uzzināsim, kurus pārtikas produktus vislabāk glabāt ārpus ledusskapja.

Kādus pārtikas produktus nevajadzētu glabāt ledusskapī?

– Sīpoli. Sulīgi un ar bagātīgu garšu sīpoli rada ideālus apstākļus pelējuma veidošanai un augšanai ledusskapī. Tāpēc sīpolus parasti ieteicams uzglabāt sausā un vēsā vietā, prom no saules gaismas.

– Ķiploki. Tāpat kā sīpoli, arī ķiploki ledusskapī var sadīgt, kļūt “gumijas”, zaudēt savu garšu un priekšrocības, kā arī sapelēt.

– Kartupeļi. Atdzesējot kartupeļus, ciete pārvēršas cukurā, padarot tos saldākus un mainot to tekstūru uz graudainu. Ja šādus kartupeļus gatavo augstā temperatūrā, piemēram, cepot karstā pannā.

– Tomāti. Aukstums bojā tomātu šūnu membrānas, padarot tos ūdeņainus un bez garšas. Tomātus labāk uzglabāt istabas temperatūrā. Tiem arī labāk atrast vietu ēnā, prom no saules stariem.

– Ķirbis. Mitrums ledusskapī var negatīvi ietekmēt ķirbju kvalitāti. Veseli ķirbji jāuzglabā istabas temperatūrā, bet sagriezti ķirbji – ledusskapī, bet ne ilgi.

Lasi vēl: Kamēr viesi sēž pie galda, gatavoju “Karalisko” kūku, tā ir gatava 25 minūtēs

– Banāni. Zema temperatūra traucē banānu nogatavošanās procesu, tie kļūst tumšāki, mīkstāki un var paātrināt citu augļu un dārzeņu bojāšanos etilēna izdalīšanās dēļ. Banānus vislabāk uzglabāt istabas temperatūrā.

– Avokado. Aukstumā avokado nogatavošanās process palēninās, šis veselīgais produkts kļūst šķiedrains un var kļūt melns. Nenogatavojušos avokado ieteicams uzglabāt istabas temperatūrā.

– Citrusaugļi (apelsīni, citroni, greipfrūti). Ledusskapī citrusaugļi saraujas, kļūst mīkstāki, un to miza kļūst plankumaina. Tos labāk uzglabāt istabas temperatūrā.