Magnolija ir satriecošs augs, kas ziedēšanas laikā piesaista ikviena garāmgājēja uzmanību. Tas nav pārsteidzoši, jo, kad vismaz vienu reizi redzēsiet magnoliju, jūs to nekad vairs nesajauksiet ar neko citu!
Šodien mūsu redakcijas komanda jums pastāstīs, kā pareizi iestādīt skaistu magnoliju savā zemes gabalā, lai tā jūs priecētu ar savu ziedēšanu gadu no gada.
Magnolijas stādīšana
Pirmkārt, jums jāzina, ka ne visas magnoliju šķirnes spēj izturēt mūsu sarežģīto salno klimatu. Starp 120 sugām par salizturīgām tiek uzskatītas šādas: Magnolia kobus, Magnolia stellata un to hibrīds Magnolia loebneri.
Relatīvi salizturīgas šķirnes ir: oša magnolija (Magnolia ashei) un sulas magnolija (Magnolia soulangeana). Jūs varat droši iegādāties šo šķirņu stādus un nebaidīties, ka augs mirs no aukstuma. Vislabāk ir iegādāties stādus vai stādus nelielā traukā, obligāti ar vienu vai diviem ziedpumpuriem.
Dārzniekiem ir dažādi viedokļi par magnoliju stādīšanu: daži iesaka augus stādīt rudenī (oktobra vidū vai beigās), kad jaunie stādi pārstāj augt, savukārt citi, gluži pretēji, iesaka stādīt aprīlī.
Lasi vēl: Sulīgas vistas kotletes pēc padomju laiku receptes
Magnolija dod priekšroku vietām, kas ir labi aizsargātas no vējiem. Šis augs arī nepanes kaļķainas augsnes, tāpēc tajās ātri iet bojā. Labākā vieta magnolijas stādīšanai ir saulaina, nedaudz noēnota vieta pie žoga vai dzīvžoga.
Izvēloties stādīšanas vietu, ir nepieciešams izrakt bedri: bedrei jābūt vismaz trīs reizes lielākai par sakņu sistēmas izmēru. Pēc nepieciešamā augsnes daudzuma noņemšanas tas jāsajauc ar sapuvušu kompostu.
Pēc stāda ievietošanas stādīšanas bedrē to vajadzētu apkaisīt ar mēslotu augsni. Pēc auga laistīšanas ir nepieciešams mulčēt stumbra apli.
Dalieties ar šo noderīgo rakstu ar saviem draugiem – ļaujiet arī viņiem izrotāt savu dārzu ar pasakainām magnolijām!