Trīs produkti, kuros nekad nedrīkst marinēt gaļu, pretējā gadījumā šašliks būs ciets un negaršīgs

Līdz ar pavasara iestāšanos cilvēki vēlas doties dabā, atpūsties fiziski un garīgi, un uz oglēm grilēt mednieku desiņas vai šašliku. Un daudzi cilvēki sāk domāt par to, kā pagatavot marinādi mīkstai gaļai, lai tā paliktu sulīga un maiga.

 

Marināde mīkstai gaļai

Ir svarīgi atcerēties: ja šašlika pagatavošanai izvēlaties zemas kvalitātes produktus, tad pat vislabākā marināde mīkstajai gaļai nepalīdzēs pagatavot garšīgu ēdienu. Marinādes mīkstai gaļai agrāk gatavoja, izmantojot vīnu vai etiķi, pēc tam sāka pievienot majonēzi, kefīru vai Coca-Cola. Gaļas mērcēšanai izmanto arī alu, minerālūdeni, sāli un īpašu šašlika garšvielu.

 

Padomāsim nedaudz par to, cik labvēlīga vai kaitīga cilvēka ķermenim var būt marināde mīkstai gaļai, kas pagatavota no dažiem pazīstamiem produktiem.

Ko likt marinādē

1.Vīna dzēriens (varat ņemt lētu). Šašlika marinēšanai lieliski piemērots sauss sarkanvīns vai baltvīns kopā ar sāli un garšvielām, un pikantu garšu piešķirs citronu sula.

2.Citronu sula. Lai iegūtu maigu šašliku, marinējiet gaļu ar garšvielām, sāli un pievienojiet citronu sulu.


3.Minerālūdens. Gaļu pārkaisa ar sāli un garšvielām, pievieno citronu sulu, rūpīgi samaisa un virsū uzlej stipri gāzētu minerālūdeni.

4.Putojošs. Šašliks būs maigs, ja gaļu, sajauktu ar garšvielām, sāli un citronu sulu, pārlej ar pudeli putojoša dzēriena.

5.Garšvielas un sāls. Daži šašlika cienītāji marinē gaļu, izmantojot tikai īpaši atlasītas garšvielas un sāli. Bet ar citronu sulu garšo vēl labāk!

Nav ieteicams to pievienot marinādei mīkstai gaļai

1.Etiķis. Etiķis izraisa olbaltumvielu sarecēšanu un gaļas stingrību. Lielos daudzumos etiķis ir kaitīgs cilvēka organismam. Ja jums garšo šašliks ar nelielu skābumu, pievienojiet citrona sulu.

2.Majonēze. Uztura speciālisti uzskata, ka majonēzē marinēta gaļa būs pārāk trekna un grūti sagremojama, un jūs riskējat kaitēt aizkuņģa dziedzerim un aknām.

 

3.Kefīrs. Šašliks, kas ir iemērkts kefīrā, nekaitēs. Taču ieguvums būs mazs: gaļa ir bagāta ar olbaltumvielām un dzelzi, un piena produkts neļaus to efektīvi uzsūkties cilvēka organismā.

4.Coca-Cola. Tas satur citronskābi un fosforskābi, kas var mīkstināt gaļu, izšķīdinot olbaltumvielas. Tāpēc šašliks paliek mīksts, bet var kaitēt veselībai.

 

Katram pavāram ir sava (pārbaudīta) marināde maigai gaļai. Es arī daudz eksperimentēju, līdz atradu savu iecienītāko recepti. Es nenorādu proporcijas, jo visu daru “uz aci”, vadoties pēc šašlika porciju skaita.

Lasi vēl: Kad gribas tiešām gardu biezpienu, gatavoju pati, jo veikalā tādu nevar nopirkt

Es gatavoju marinādi šādai mīkstai gaļai

1.Es sasmalcinu sīpolu, ielieku bļodā un nedaudz saspiežu ar rokām, lai izdalās sula.

2.Pievienoju sasmalcinātas dilles.

3.Es izspiežu citrona sulu. Es pievienoju sāli, piparus un lauru lapu.


4.Es ieleju 1-2 ēdamkarotes augu eļļas (vēlams olīveļļas) un visu labi samaisu.

5.Atkarībā no sezonas pievienoju sasmalcinātus tomātus.

Atliek tikai ielikt šašlika gaļu bļodā un visu kārtīgi samaisīt. Ja ir pieejams, var pievienot vīnu, alu vai minerālūdeni, taču tas nav obligāti. Gaļa bļodā jāpārklāj ar vāku un jāievieto ledusskapī marinēties uz nakti vai pāris stundām.

 

Ja tiešām vēlaties grilēt šašliku, negaidiet īpašu gadījumu – marinējiet gaļu un dodieties dabā kopā ar draugiem. Dzīve rit, tāpēc ir jāizbauda katrs mirklis!