Dārzniece pastāstīja, kā veikalā pirkto ingveru iestādīt, lai izaugtu varens augs

Ingvers ir daudzgadīgs augs, kura dzimtene ir Dienvidaustrumāzija. Ingvera sakne pie mums ir populāra, īpaši aukstajā sezonā, kad labsajūta ir novājināta. Garšvielai ir daudz noderīgu īpašību, un to plaši izmanto kulinārijā.

Mēs esam pieraduši lielveikalu plauktos redzēt dīvainas ingvera saknes. Manas mīļākais līdzeklis pret labsajūtas sagurumu ir ingvera, medus un citrona maisījums. Nostāda jūs uz kājām vienas dienas laikā. Kad jums ir nepieciešams uzmundrinājums, vienkārši iedzeriet tēju ar ingveru, tas darbojas labāk nekā jebkura kafija. Importētais ingvers nav tik lēts, tāpēc es vēlos jums pastāstīt, kā iestādīt veikalā pirkto ingveru mājās.

Kā stādīt ingveru mājās

Ingvers ir arī dažādās šķirnēs; līdz 80 šķirnēm pieder pie ingvera ģints. Augs izaug līdz pat metram augstumā, un labvēlīgos apstākļos no tā veidojas skaisti sarkani ziedu kāti, kas izstaro patīkamu aromātu. Jūs varat audzēt ingveru gan podā, gan atklātā zemē. Galvenais veikalā atrast svaigu ingvera sakni bez iespiedumiem vai tumšiem plankumiem.

Atvedot ingveru mājās, rūpīgi pārbaudiet to. Uz saknes ir snaudoši pumpuri, kas jāpamodina, ievietojot sakni ūdenī uz vairākām stundām. Jūs varat arī veikt nelielus griezumus ar nazi. Tad jums ir jāsagatavo augsne, tai jābūt irdenai, un drenāža jānovieto poda apakšā. Ingvera stādīšanai var izmantot universālu augsni ar smilšu piejaukumu vai vienādās proporcijās samaisīt humusu, kūdru, lapu augsni, kūdras augsni, perlītu un smiltis.

Ingvers aug plaši un nes augļus kā kartupeļi, tāpēc izvēlieties tam zemu un platu podu, ja stādāt augu dzīvoklī. Sagrieziet ingveru vairākos gabalos, pārliecinoties, ka uz katra gabala ir pumpuri. Pirms stādīšanas jūs varat iemērkt ingvera sakni vājā kālija permanganāta šķīdumā un apstrādāt griezumus ar aktīvo ogli, lai aizsargātu augu no kaitēkļiem, taču jums tas nav obligāti jādara. Izveidojiet zemē nelielas iedobes, lai, ievietojot sakni zemē, augsne tik tikko nosedz ingveru. Stādiet ingveru ar pumpuriem uz augšu. Ingveru ierīvē ar augsni un ūdeni.

Lai ingvers ātrāk uzdīgtu, podu var pārsegt ar pārtikas plēvi un katru dienu vēdināt. Jums tas nav jādara, galvenais, lai zem plēves gaisa trūkuma dēļ augsne neizžūtu vai nesapelē. Novietojiet ingvera podu siltā, gaišā vietā. Kad asni izšķiļas, plēvi var noņemt.

Lasi vēl: Kāpēc kompetenti dārznieki savās dobēs iesēj vismaz nedaudz griķu

Pirmie dzinumi parādās pēc 1-2 mēnešiem. Jūs varat stādīt ingveru zemē jau februāra beigās – marta sākumā un novākt to rudenī, kad auga lapas sāk dzeltēt. Mājās ingveru var audzēt gan kā viengadīgu, gan kā daudzgadīgu augu.

Augu kopšana

Ingveram nepieciešams mitrs un silts klimats, un tas nepanes aukstu laiku. Labi aug siltumnīcas apstākļos. Ja audzējat ingveru atklātā zemē, stādot rūpējieties par tā siltumu: pārklājiet ingveru ar koka skaidām vai salmiem.

Vasarā ingveru var turēt svaigā gaisā 26–28 grādu temperatūrā. Jūs varat audzēt ingveru ēnā, bet tas attīstīsies lēnāk. Vasarā augs jāapūdeņo 2 reizes nedēļā, rudenī – reizi nedēļā, bet ziemā jānodrošina sausa atpūta.

Miera periodā ingvera lapas izžūst, sakni var mazgāt un žāvēt, lietot vairākus mēnešus vai pagatavot dažādus līdzekļus. Ja plānojat audzēt ingveru kā daudzgadīgu augu, nākamgad pārstādiet sakni jaunā augsnē un plašākā podā. Ingveru var barot ar augu pārtiku.

Ingvers var būt arī skaists dekoratīvs augs, kas karstā klimatā rada smalkus ziedu kātus ar citrona smaržu. Dekoratīviem nolūkiem labāk iestādīt visu ingvera sakni, lai krūms kļūtu sulīgāks. Ja, gluži pretēji, jums ir nepieciešams iegūt pēc iespējas vairāk noderīgo sakņu, sadaliet sakni un iestādiet to augsnē. Prakse rāda, ka jo ilgāk ingvers aug zemē, jo lielāka izaug sakne. Vai zinājāt, ka veikalā nopērkamo ingveru var tik vienkārši izaudzēt mājās?