Pavasarī augi atdzīvojas un priecājas par silto saulaino dienu ierašanos. No februāra – marta jau iespējams palīdzēt istabas augiem mosties no ziemas miega. Šim nolūkam tiek izmantoti dažādi mēslošanas līdzekļi.
Aktīvās augšanas laikā augiem bieži trūkst labvēlīgu mikroelementu. Šī iemesla dēļ ziedi var augt lēni, un lapas sāk dzeltēt un nokalst. Šodien es runāšu par vienu universālo mēslojumu; varat to pievienot savu mājas augu augsnei un barot ar to stādus. Cirkons augiem ir augšanas stimulants, kas palīdz uzmundrināt ziedus un ziedēt vairāk nekā jebkad aktīvās augšanas periodā.
Cirkons augiem
Augu augšanas stimulatori ir sadalīti divos veidos: augšanas inhibitori un ziedu augšanas stimulatori. Var būt nepieciešams palēnināt augšanu, kad pavasarī negaidīti mainās laika apstākļi. Ja nav iespējams stādīt stādus zemē, dārznieki izmanto tā sauktos aizkavētājus. Tie palēnina stādu augšanu, lai tie nepāraugtu.
Bet augšanas stimulatori palīdzēs paātrināt augu augšanu un palielināt sēklu ražu, kā arī padarīs augu izturīgāku. Viens no tiem ir cirkons. Stimulatorus var pievienot, ja augs šķiet izbalējis un novārdzis, ja lapas sāk dzeltēt un augs attīstās lēni.
Biostimulanti un mēslojums nav viens un tas pats. Ne visi mēslošanas līdzekļi ir droši cilvēkiem un videi. Šīs piedevas atšķiras pēc sastāva un iedarbības uz augu. Biostimulanti uzlabo augļus nesošo augu augšanu un attīstību un tuvina ražas novākšanas periodu, padarot augļus garšīgākus un augus skaistākus un dzīvīgākus.
Mēslot 1-2 reizes nedēļā, 2 reizes mēnesī. Noteikti ievērojiet norādījumus uz iepakojuma. Katram papildinājumam ir sava norma. Nav vēlams pievienot augšanas stimulatorus lielākos daudzumos, jo tas kaitēs augam.
Cirkons ir bioloģiski aktīva viela, kas sastāv no spirta šķīduma ar cigorskābi, hlorogēnu un kaftārskābi.
Šīs skābes iegūst no Echinacea purpurea. Tikai 0,1 g uz 1 litru spirta šķīduma atdzīvina vājus augus un uzlabo to augšanu. Cirkonu izmanto jebkurā augu augšanas stadijā; produktu var arī mainīt un pat sajaukt ar mēslošanas līdzekļiem.
Kā lietot cirkonu
Cirkona šķīdums jāsagatavo tieši pirms lietošanas. Produktu, kas atšķaidīts ar ūdeni, var uzglabāt tumšā vietā līdz trim dienām. Tad cirkons zaudē savas īpašības. Atšķaidiet cirkonu mīkstā siltā ūdenī devā, kas norādīta uz iepakojuma.
Lasi vēl: Kāpēc kompetenti dārznieki savās dobēs iesēj vismaz nedaudz griķu
Pirms sēklu stādīšanas tās 8 stundas var mērcēt 100 ml ūdens ar 4 pilieniem cirkona. Pēc šādas mērcēšanas sēklas ātrāk dīgst un nesīs labu ražu. Līdz 100 kg kartupeļu bumbuļu var mērcēt šķīdumā, kurā ir 20 pilieni cirkona 1 litrā ūdens. Jebkuras sakņu kultūras var apstrādāt ar 10 pilieniem cirkona, kas atšķaidīts 10 litros ūdens. Pēc stādījumu mērcēšanas un apstrādes savā dārzā varat izmantot atlikušo ūdeni augu laistīšanai. Šāda laistīšana palīdzēs pilnībā attīstīties augu sakņu sistēmai.
Ja koku kultūras augļu periodā apstrādājat ar cirkonu, raža nogatavosies ātrāk un tiks uzglabāta ilgāk. Cirkonu var izmantot telpaugu apstrādei sausuma, pārmērīga mitruma, neveiksmīgas atzarošanas periodos vai pēc pārstādīšanas, lai nodrošinātu labāku sakņu veidošanos.
Telpas augiem 1 ml cirkona atšķaida 5 litros ūdens. Viena kapsula satur tikai 1 ml cirkona. Lai pagatavotu šķīdumu mazākos apjomos, varat izmantot pipeti un pievienot 1-2 pilienus cirkona uz 1 litru ūdens. Jūs varat ievilkt produktu 1-iedaļas šļircē un atšķaidīt to 1 litrā ūdens. Tas ir pilnīgi pietiekami, lai palielinātu ziedu sakņu sistēmas apjomu, radot labvēlīgus apstākļus auga augšanai un ziedēšanai. Šķidrumu būs ērti lietot, ja to ielej smidzināšanas pudelē.