Mūsu mājas ir vieta, kur uzkrājas ne tikai ikdienas priekšmeti, bet arī enerģija, kas ietekmē mūsu dzīves kvalitāti un veiksmi.
Dažkārt neapzināmies, ka dažas lietas, ko glabājam savās mājās, var būt enerģētiski nelabvēlīgas un pat piesaistīt nabadzību vai neveiksmes. Šīs lietas var bloķēt pozitīvu enerģijas plūsmu un radīt sajūtu, ka dzīve stāv uz vietas.
Šajā rakstā apskatīsim 10 lietas, kuras, iespējams, atrodas jūsu mājās un kuras ieteicams nekavējoties izvest vai iznīcināt, lai uzlabotu savas dzīves harmoniju un piesaistītu vairāk labklājības un veiksmes.
Tas ir vienkāršs, bet efektīvs solis, lai mājās ienestu pozitīvas pārmaiņas!
Apskatīsim 10 lietas mājā, no kurām jums bez vilcināšanās jāatbrīvojas:
1. Veci dvieļi un gultas veļa
Tie kalpo savam mērķim, taču pēc gadiem ilgas lietošanas dvieļi zaudē uzsūkšanas spēju un gultas veļa kļūst plāna un izbalējusi. Pārbaudiet, vai nav nobružātas malas, plīsumi vai izbalējuši zīmējumi. Pat ja tos uzdāvināja kāds svarīgs cilvēks, apsveriet iespēju tos atjaunināt.
2. Pakaramie no ķīmiskās tīrītavas vai veikaliem
Stiepļu vai plāni plastmasas pakaramie ir vāji, viegli liecas un slikti notur drēbes, bieži atstājot neizskatīgas pēdas. Plastmasas pakaramie no veikaliem var šķist ērti, taču tie var salūzt un neietilpst jūsu drēbju skapī. Izmantojot izturīgus, vienkrāsainus pakaramos (koka vai samta), tiks izveidots saliedētāks un elegants skapis. Turklāt labi pakaramie var pagarināt jūsu drēbju kalpošanas laiku, nodrošinot pienācīgu atbalstu.
3. Vientuļas lietas, kurām vajadzīgs biedrs.
Mēs visi esam saglabājuši šo vienu zeķi, auskaru vai cimdu, cerot, ka mums atkal būs pāris. Ja ir pagājuši vairāk nekā daži mēneši, ir pienācis laiks doties tālāk. Zelta vai sudraba rotaslietas var izkausēt jaunās rotaslietās. To glabāšana tikai pārblīvē vietu un liek domāt “kā būtu, ja būtu”.
4. Valkāta apakšveļa
Jūsu apakšveļas skapis ir pelnījis tikpat lielu uzmanību kā jūsu drēbju skapis. Laika gaitā elastīgā daļa stiepjas, audums kļūst plānāks, un pat labākie krūšturi zaudē savu formu un atbalstu. Nomainiet krūšturus ik pēc 6 līdz 12 mēnešiem, īpaši, ja tie vairs nav ērti vai neatbalsta. Nevilcinieties izmest apakšveļu ar caurumiem vai nolietotu gumiju. Palutināt sevi ar jaunu atbilstošu komplektu ir nelielas izmaiņas, kas ievērojami uzlabos jūsu pārliecību.
5. Tukšas kastes
Daudzi no mums glabā kastes ar elektroniku, apaviem vai ierīcēm, domājot, ka tās varētu būt vajadzīgas vēlāk. Vai tā ir taisnība? Lielākā daļa no šīm kastēm tiek aizmirstas skapjos vai zem gultām. Ja produkts darbojas pareizi un to nevar atgriezt saskaņā ar garantiju, lūdzu, nododiet kastes otrreizējai pārstrādei. Izmantojiet īpašas atvilktnes vai grozus, lai uzglabātu lietas, kas nepieciešamas, lai uzturētu kārtību. Šo kastu pārstrāde arī palīdzēs atgūt vērtīgo uzglabāšanas vietu.
6. Apģērbi un apavi, kurus vairs nevalkājat.
Pārskatiet savu drēbju skapi un pajautājiet sev: vai tas man tagad der? Vai man tas patīk? Vai es to valkāšu šogad? Ja atbilde ir nē, ir pienācis laiks šķirties no nevajadzīgām lietām. Atcerieties: ja tie tikai aizņem vietu, tie jums maksā vairāk, nekā ir vērti.
7. Vadi un futrāļi ierīcēm, kuru jums vairs nav.
Šī sapinušo vadu un veco tālruņu maciņu atvilktne var šķist nekaitīga, taču, visticamāk, tā ir pilna ar novecojušiem vai salūzušiem priekšmetiem. Pārbaudiet katru vadu: ja ierīce, kurai tas pieder, vairs nepieder jums vai ir bojāta, nogādājiet to e-atkritumu pārstrādes centrā. Saglabājiet tikai svarīgākās lietas, piemēram, universālos lādētājus vai augstas kvalitātes kabeļus. Jūs būsiet pārsteigts, cik daudz vietas atbrīvosiet savās atvilktnēs.
8. Novecojušas rotaslietas un aksesuāri
Bižutērija mēdz uzkrāties, it īpaši, ja mainās tendences. Salauztām rotaslietām, aptraipītiem metāliem un vaļīgiem auskariem nav jāpaliek jūsu kolekcijā. Apsveriet iespēju pārstrādāt rotaslietas, kuras vairs nenēsājat. Ja jums ir sentimentāli vērtīgi priekšmeti, pārbaudiet, vai tos var salabot vai pārveidot par kaut ko jaunu.
Tas pats attiecas uz šallēm, somām un jostām, kas vairs neatbilst jūsu stilam.
9. Produkti, kuriem beidzies derīguma termiņš
Tas ir ļoti svarīgi. Pārbaudiet, vai pieliekamajā nav izstrādājumu, kam beidzies derīguma termiņš, aptieciņā, vai nav vecu medikamentu, un kosmētikā visu, kas nav lietots ilgu laiku. Produkti, kuriem beidzies derīguma termiņš, var būt neefektīvi vai pat bīstami. Pārstrādājiet tos.
Pārtikas, kam beidzies derīguma termiņš, uzglabāšana ir ne tikai nekārtība, bet arī veselības apdraudējums.
10. Vecas zobu birstes un veļas lupatas
Zobu birstes jāmaina ik pēc 3-4 mēnešiem vai pēc slimības. Dušas mazgāšanas līdzekļi var šķist izturīgi, taču pēc aptuveni sešu mēnešu lietošanas tajos var atrasties baktērijas. Pērciet jaunus, lai saglabātu higiēnu un veselību. Ar vecajām zobu birstēm var iztīrīt nelielas spraugas, taču neturēt tās pārāk ilgi.