Atklājam, kas jums jāievieto apavos, lai jūsu kājas nenosaltu ziemā – noderīgs triks

Dažreiz pietiek tikai vienu reizi sasaldēt kājas, un saaukstēšanās ir klāt. Tāpēc pastāstīsim, kā ziemā siltināt kājas zābakos.

Šeit ir daži vienkārši padomi, kā siltināt kājas ziemā, kā arī izvēlēties siltinājumu ziemas apaviem.

Izvēlieties pareizos apavus

Atcerieties – ziemas apaviem nevajadzētu cieši piegult kājām, pretējā gadījumā kājas acumirklī apsaldēsies. Starp pēdu un apavu purngalu jābūt plānam gaisa slānim, kas, ķermenim sildot, saglabās siltumu.

Ja runājam par to, kā siltināt apavu zoli, tad vispirms jāizvēlas apavi ar siltu oderi un zolīti – vilnu vai kažokādu, un pašas zoles biezumam jābūt vismaz 2 cm.

Mainiet zolītes

Vēl viens veids, kā siltināt apavus, ir nomainīt zolītes, ja apavi ir plāni un nav piemēroti aukstam laikam. Parasto filca zolīšu vietā izmantojiet vilnas vai kažokādas zolītes – tās labāk saglabā siltumu. Vēl labāk, ja zolītēm ir alumīnija pamatne (folija). To var uztaisīt jebkurai zolītei.

Valkājiet siltas zeķes un zeķubikses

Siltas vilnas zeķes palīdzēs pasargāt kājas no apsaldēšanas. Var vilkt arī divus zeķu pārus, bet atkal neaizmirsti – starp pēdu un apavu jābūt gaisa spraugai. Ir arī īpašas termozeķes aukstam laikam – tās “darbojas” pēc termoveļas principa.

Ziemā nevajadzētu valkāt plānas neilona zeķubikses un zeķes. Zeķubikses blīvumam jāsākas no 100 den, un tām jābūt no kokvilnas un vilnas. Mākslīgie materiāli, piemēram, poliamīds, aukstā laikā nesasildīs.

Ko darīt, ja kājas ir aukstas

Ja kājas ir aukstas, tās steidzami jāsasilda. Uz ielas mēģiniet nestāvēt uz vietas, bet kustēties, cenšoties kustināt kāju pirkstus, ja iespējams, dzeriet karstu tēju, lai palīdzētu ķermenim sasilt.

Mājās noberziet nosalušās pēdas un uztaisiet vannu – vispirms pārliecinieties, lai ūdens būtu aptuveni 30°C, un tad pamazām pielejiet karstāku ūdeni. Pēc tam piepildiet termoforu (vai plastmasas pudeli) ar karstu ūdeni un novietojiet to zem kājām.

 

 

Leave a Comment