Metode ir ļoti vienkārša! Jebkura gaļa kļūst neticami maiga, tā vienkārši kusīs mutē (jeb sadalīsies šķiedrās). Tā ir slēgta gatavošanas metode, es to saucu par dubulto segu, un tā ir lieliska
Jebkura gaļa iznāk ļoti garšīga. Parādīšu dažādus gatavošanas veidus. Gatavošanai mēs izmantojam “dubultu segu” (folija + pergaments). Formā ieliekam foliju (2 gabalus gareniski un 1 gabalu šķērsām). Šķērsām novietojiet lielu pergamenta gabalu (pārliecinieties, ka tam ir silikona pārklājums) un dubultā sega ir gatava.
1. Liellopu gaļa ar kaulu
Pagatavošanai es ņemu liellopa stilbiņus (1,3 kg, 4 gabali, mūsu gaļas veikalā tos sauc par medaljoniem), gaļa ar smadzeņu kauliem, tā ir ļoti garšīga. Gabalus no visām pusēm apkaisām ar sāls, piparu maisījumu, pārlejam ar eļļu (pa 1 tējk.) un pārziežam.
Liek gabaliņus uz pergamenta vienu otram blakus. Vispirms pārklāj ar pergamentu, pēc tam cieši pārklāj ar foliju (atceraties – “dubultā sega”). Cep 150 grādos sakarsētā cepeškrāsnī 2,5 stundas. Ja paaugstināsiet temperatūru vai laiku, gaļa būs sausa un cieta, tāpēc piefiksējiet 150 grādi un 2,5 stundas.
Izņemiet gaļu ārā un ļaujiet tai 10 minūtes nostāvēties apsegtai. Tad atveriet. Liellopu gaļas garša ir brīnišķīga. No augšas un apakšas gabaliņi ir nedaudz apbrūnējuši (lai gan cepšana ir slēgta).
Izcepto liellopu gaļu uzmanīgi pārliek uz šķīvja (kauli brīvi atdalās no gaļas). Apkaisiet ar garšaugiem un uzreiz pasniedziet ar iecienītāko piedevu. Gaļa iznāk neticami maiga, tā viegli sadalās šķiedrās. Un tās aromāts un garša ir vienkārši brīnišķīga.
2. Tītara spārniņi
Pagatavošanai es nopirku tītara spārnu plecu daļu (1,5 kg ). Viena spārna svars ir 500 g (tie ir lieli). Spārnus nomazgā, ar nazi caurdur un iegriež ķiploku daiviņas (2 gab. uz 1 spārnu). Apkaisa ar sāli.
Bļodā sajauc piparu maisījumu (1 tējkarote ar slīpētiņu), saldo papriku (1 tējkarote), kaltētus ķiplokus (1 tējkarote) un augu eļļu (2 ēdamkarotes). Spārniņus pārklāj ar garšvielu maisījumu un liek uz pergamenta un folijas vienu otram blakus.
Spārnus cieši ietin pergamentā un folijā. Liek 2 stundas 150 grādos sakarsētā cepeškrāsnī. Cepšanas laiks ir atkarīgs no spārnu svara. Ja svars ir mazāks, cep 1,5 stundas. Gaļa sautējas savā sulā un kļūst sulīga un mīksta. Atver spārnus un cep vēl 15 minūtes 180 grādu temperatūrā, lai nedaudz apbrūninātu.
Gatavus tītara spārnus pārliek uz šķīvja, pēc izvēles pārkaisa ar zaļumiem un pasniedz ar garnējumu. Garšvielas piešķir lielisku garšu, aromātu un krāsu, un, pateicoties cepšanai savā sulā, gaļa ir mīksta un sulīga.
3. Piedeva, kas garšas ziņā līdzinās aukstajai gaļai, bet ir blīvākas konsistences. Cūkgaļas stilbiņus (2,45 kg, 2 gab.) labi nomazgā un ar nazi nokasa ādu. Apkaisa ar sāli no visām pusēm un ievieto tos blakus formā uz pergamenta un folijas.
Gaļu cieši pārklāj vispirms ar pergamentu, pēc tam ar foliju. Ievieto veidni 150 grādos sakarsētā cepeškrāsnī un cep 4 stundas. Pēc 4 stundām izņemt un atdalīt gaļu no kauliem. Gaļa iznāk ļoti maiga, kauli brīvi atdalās, un gaļa sadalās šķiedrās. Apakšā veidojas nedaudz šķidruma (buljona) ar taukiem. Nedaudz atdzesē. Gan forma, gan cepeškrāsns paliek tīra.
Gaļu, ādu un taukus sagrieziet vidēja lieluma gabalos. Ieliek bļodā, pārkaisa ar sāli (nedaudz), piparu maisījumu un maltu ķiploku (1,5 galviņas). Ielej šķidrumu no veidnes dibena (10 ēd.k.), cenšoties neuzņemt taukus, un visu labi samaisa.
Nelielu dziļu formu (man 11,5 x 21,5 cm un 6 cm dziļumā) izklāj ar pārtikas plēvi un izklāj sagatavoto gaļu (nelielās porcijās un labi sablīvē, lai nebūtu tukšumu). Visu pārklāj ar pārtikas plēvi un tur ledusskapī vismaz 4 stundas (var atstāt uz nakti).
Iegūsiet ļoti garšīgu zeltu ar blīvu, stabilu konsistenci un lielisku garšu. Garša ir līdzīga aukstajai gaļai. To var sagriezt šķēlēs, kā vien vēlaties, tas ir labi griežas. Lieliski piemērots arī sviestmaizēm.
Svētku galdam es to sagriežu kubiņos, nolieku uz šķīvja, pārkaisa ar garšaugiem un kubiņus sadur ar iesmiņiem. Skaisti un ļoti garšīgi!
Lasi vēl: Jaunu salātu recepte ar interesantu produktu salikumu
Šī gatavošanas metode ir droša, jo ne velti saka – “dubults neplīst”. Cepamais papīrs lieliski palīdz mitruma noturēšanā, kas atrodas gaļā, toties folija palīdz uzturēt temperatūru un vienmērīgi nogatavoties. Būtībā šādi var cept jebko, ļaujieties eksperimentēšanai. Un lai labi garšo!