Problēma Nr. 4: barības vielu trūkums
Ja lapas sāk mainīt krāsu vai augs aug lēnāk, tas var liecināt par slāpekļa, fosfora vai kālija trūkumu. Līdz ar to svarīgi aizdomāties par piemērota mēslojuma izmantošanu.
Risinājums
Pievienojiet mēslojumu, kas bagātināts ar nepieciešamajām barības vielām. Izmantojiet organiskos mēslošanas līdzekļus, piemēram, kafijas biezumus, lai palielinātu slāpekļa daudzumu augsnē.
Problēma Nr. 5: sauss gaiss
Lielākajai daļai istabas augu nepieciešama mitra vide. Sauss gaiss var izraisīt to, ka lapas paliek tumšas un izžūst. Šis jautājums īpaši aktuāls būs apkures sezonas laikā.
Risinājums
Izvairieties no augu novietošanas sildītāju vai radiatoru tuvumā. Regulāri apsmidziniet augus ar ūdeni. Zem podiņa novietojiet paplāti ar oļiem un ūdeni – iztvaikošana mitrinās gaisu.
Problēma Nr.6: temperatūras svārstības
Biežas temperatūras maiņas var negatīvi ietekmēt augus, jo īpaši, ja tie pārvietojas starp telpām ar atšķirīgu mikroklimatu.
Risinājums
Augus turiet vienā telpā ar stabilu temperatūru. Vakarpusē var būt lietderīgi pazemināt temperatūru, jo tā imitē dabiskos apstākļus.
Problēma Nr.7: māņbruņutis
Šie kaitēkļi uz lapām veido baltu vaskveida aplikumu, kas izraisa lapu dzeltēšanu un kavē augšanu.
Risinājums
Noslaukiet lapas ar kokvilnas disku, kas samērcēts spirtā. Apsmidziniet augu ar nīma eļļu vai insekticīdu aerosolu. Sagatavojiet dabisku aerosolu no ķiplokiem, sīpoliem un kajēnas pipariem, lai atbaidītu kaitēkļus.
Problēma Nr. 8: pelējuma veidošanās uz augsnes
Pelējums augsnē var atņemt augam barības vielas un kavēt tā augšanu.
Risinājums
Noņemiet augsnes virskārtu, kurā ir izveidojies pelējums. Ja pelējums ir izplatījies dziļāk, nomainiet visu augsni podā. Uzlabojiet augsnes drenāžu un nodrošiniet saules gaismu un gaisa cirkulāciju.