6 “nevainīgas” frāzes, kas nozīmē, ka tuvi cilvēki cenšas jūs kontrolēt

Ja jums šķiet, ka jūsu ģimenes locekļi cenšas ar jums manipulēt, vainot jūs vai devalvēt jūs, iespējams, jūs mēģina kontrolēt.

Lai to pārbaudītu, jums tikai jāpievērš uzmanība vienkāršām frāzēm, kas norāda uz manipulācijas un kontroles pazīmēm no cilvēku puses, ar kuriem jūs sadarbojaties.

Kādas frāzes norāda uz to, ka jūs cenšas kontrolēt

“Es taču jau atvainojos.” Diezgan bieži to saka cilvēki, kuri nevēlas risināt problēmas attiecībās. Atvainošanās ne vienmēr nozīmē nožēlas sirsnību, un vēl jo mazāk tā kalpo kā atslēga konflikta situācijas atrisināšanai. Šeit ir tieši otrādi – šāda frāze norāda uz netiešu manipulāciju.

“Kaut man būtu tavas problēmas.” Šāda frāze, ar kuru oponents cenšas devalvēt jūsu jūtas un pārdzīvojumus, ir tiešs manipulācijas līdzeklis. Un frāze arī skaidri norāda uz to, ka persona ir egoistiska un vienaldzīga pret citu cilvēku problēmām.

Lasi vēl: Visums gatavo kaut ko neticamu tieši šīm zodiaka zīmēm. Gaidiet brīnumu Ziemassvētku dienā

“Tu redzi to, kas ir izdevīgi tikai jums.” Šo frāzi lieto, kad jūs mēģina apsūdzēt manipulācijā, negodīgumā un vēlas likt jums apšaubīt savas izjūtas un problemātiskās situācijas uztveri.

“Tas viss ir tava vaina.” Šajā gadījumā jūs mēģina padarīt par situācijas vainīgo. Tas norāda, ka cilvēks nespēj atzīt savu vainu, noveļot to uz citiem. No šādiem cilvēkiem kopumā labāk turēties tālāk.

“Es to darīju tāpēc, ka mīlu tevi.” Pēc sagādātajām nepatīkamajām sajūtām un sāpēm šie vārdi ir bezvērtīgi. Mīlestība ir rīcība, nevis atteikums vai attaisnojums. Tāpēc šeit ir jautājums, vai jūs patiešām esat mīlēts.

“Tu visu uztver pārāk emocionāli/ visu ņem pie sirds.” Ar šo frāzi sarunu biedrs liek jums justies vainīgam. Ja cilvēks jums ir patiešām tuvs, viņš centīsies visu sakārtot.

 

Leave a Comment