Šis ir laiks, kad daudzi cilvēki domā par dārzeņu un garšaugu audzēšanu. Galu galā pārskatāmā nākotnē cenas burtiski visai pārtikai pieaugs.
Dienas kārtībā ir viens no pamata pārtikas produktiem, bez kura neiztikt neviena sāļā ēdiena gatavošanā. Šodien es jums pastāstīšu, kad pavasarī stādīt sīpolus un kā tos sagatavot stādīšanai.
Kad pavasarī stādīt sīpolus
Pieredzējuši dārznieki atbildīgi pieiet sīpolu stādīšanai, jo viņi zina, ka nav pārāk daudz sīpolu. Tas nozīmē, ka jūs varat droši piešķirt atsevišķu dobi kultūrai. Ir daudz veidu, kā stādīt sīpolus. Turklāt to var audzēt pat mājās, tieši uz palodzes. Mēs arī jums par to jau esam stāstījuši.
Piekrītu, visi vēlas stādīt sīpolus un iegūt dāsnu ražu. Tomēr tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Un pirmais no tiem ir pareizi izvēlēts stādāmais materiāls. Citiem vārdiem sakot, sīpolu komplekti. Pievērsiet īpašu uzmanību to izskatam. Ja sīpolu komplekti jau ir sadīguši vai izskatās saburzīti, neko labu no tiem nevar gaidīt. Un arī nav vērts pirkt. Tāpat izvairieties no galviņām ar puvi un bojājumiem. Šādi komplekti vienkārši neaugs pareizi.
Nežēlojiet naudu sīpolu komplektiem. Nav nepieciešams izmantot katru iespēju iegādāties stādāmo materiālu ar atlaidi. Visticamāk, tas nedos labu ražu. Tā ir izšķērdēta nauda. Izvēlieties augstas kvalitātes sīpolu galviņas: mazas un blīvas. Apskatiet arī sēnalu. Tai jābūt veselai, spīdīgai un gludai.
Stādīšanas datumi un laikapstākļi
Galvenais jautājums: kad stādīt sīpolus pavasarī? Lielākā daļa dārznieku to dara maijā. Tomēr ir svarīgi saprast, ka daudz kas ir atkarīgs no klimata zonas, kurā dzīvojat.
Svarīgs ir ne tikai mēnesis, bet arī laika apstākļi. Tāpēc ar stādīšanu ir vērts pagaidīt, ja ārā ir diezgan mitrs un vēss. Augsnei vajadzētu sasilt vismaz līdz 15 grādiem pēc Celsija. Stādot sīpolus vēl aukstā augsnē, jūs riskējat. Pastāv liela varbūtība, ka sīpols neizdīgs.
Stādīšanas dobe
Lai pareizi stādītu sīpolus atklātā zemē, ir svarīgi sagatavot ne tikai sīpolu komplektus, bet arī dobi. Labāk to izvēlēties iepriekš, piemēram, rudenī. Sīpoliem vislabāk piemērotas saulainas vietas. Šī kultūra slikti aug ēnā. Augsnei jābūt irdenai un barojošai.
Iesaku pirms sīpolu stādīšanas pievērst uzmanību tam, kas auga dobēs. Piemēram, šī kultūra labi aug augsnē, kur auga pākšaugi, rudzi, baklažāni, cukini un kartupeļi. Pateicoties šīm kultūrām, augsne tiek bagātināta ar barības vielām un kļūst mitruma caurlaidīgāka. Bet gurķi, ķiploki un burkāni nav piemēroti kā sīpolu priekšteči.
Rudenī nenāktu par sliktu uzrakt dobi sīpoliem. Tad ir vērts pievienot augsnei mēslojumu, piemēram, kūtsmēslus vai kompostu. Turklāt der minerālmēsli. Pēc šīs procedūras augsne ir jāizlīdzina un jādezinficē. Šim nolūkam lieliski noder kālija permanganāta šķīdums.
Komplektu sagatavošana
Sāksim ar kalibrēšanu. Sīpoli ir jāsašķiro un visi sapuvušie sīpoli ir jāizmet, ja tādi tiek atrasti. Tālāk ir vērts sadalīt stādāmo materiālu lielākos un mazākos. Lielie komplekti ir piemēroti galvām, bet mazie – lokiem.
Tālāk mēs nosusinām un sasildām sīpolu komplektus. Tas jādara, ja sīpoli ilgstoši stāvējuši vēsā vietā. Pietiek vienmērīgā kārtā novietot uz palodzes, kur sīpolu komplektus sildīs saule.
Tagad sēklas sīpoli ir gatavi sacietēšanai. Lai to izdarītu, sīpolu galviņas jāievieto bļodā ar karstu ūdeni un pēc tam aukstā ūdenī. Katrai procedūrai piešķiriet stingri 5 minūtes. Ja vēlaties paātrināt sīpolu augšanu, pēc komplektu sacietēšanas varat tos apstrādāt ar īpašu augšanas stimulatoru.
Pēdējais posms pirms stādīšanas ir dezinfekcija. Sīpolu komplektus visbiežāk dezinficē ar vāju kālija permanganāta šķīdumu, tāpat kā augsni, kurā augs sīpoli. Tad stādāmais materiāls vienkārši jānomazgā un jāizžāvē.
Kad visi posmi ir pabeigti, ir pienācis laiks stādīt sīpolus atklātā zemē. Sīpoli tiek iespiesti zemē, atstājot uz virsmas tikai mazus stublājus. Ir svarīgi ievērot vismaz 10 cm attālumu starp tiem. Tūlīt pēc stādu stādīšanas dobe ir jālaista. Ja ievērosiet šos noteikumus, esmu pārliecināta, ka jums veiksies. Lai bagātīga raža!