Bremžu šķidruma nomaiņa ir procedūra, kuru ir svarīgi veikt ātri un pareizi
Materiāla higroskopiskums noved pie tā, ka tā darbības raksturlielumi pasliktinās pat tad, ja transportlīdzeklis netiek lietots. Ūdens koncentrācijas palielināšana bremžu šķidrumā veicina sasalšanas temperatūras paaugstināšanos un viršanas temperatūras pazemināšanos. Abas parādības nelabvēlīgi ietekmē transportlīdzekļa darbības raksturlielumus un var izraisīt avārijas situāciju.
Bremžu šķidrums pārnes spēku no pedāļa uz suportiem, kas savukārt aptur riteņus. Veikalu plauktos var atrast dažādu veidu materiālus no dažādiem ražotājiem, kas atšķiras pēc cenas, klases un citām īpašībām. Tā vai citādi, laika gaitā jebkurš bremžu šķidrums ir jānomaina, un ir svarīgi šo brīdi nepalaist garām.
Foto: Pixabay
Materiāls uzkrāj ūdeni, tāpēc tā īpašības pasliktinās. Šī iemesla dēļ stipra sala laikā bremžu šķidrums var sasalt, kas var izraisīt sistēmas sastāvdaļu bojājumus. Turklāt materiāls ar izsmeltu resursu vārās zemākā temperatūrā. Pateicoties aktīvai bremzēšanai karstā laikā, tas var ievērojami samazināt sistēmas efektivitāti.
Precīzs bremžu šķidruma nomaiņas laiks ir atkarīgs no vairākiem apstākļiem, tostarp:
oriģinālās produkta īpašības;
transportlīdzekļa ekspluatācijas apstākļi;
ražotāja ieteikumi utt.
Speciālisti ir vienisprātis, ka ar standarta transportlīdzekļa darbību bremžu šķidrums jāmaina ik pēc trim gadiem vai ik pēc 45 tūkstošiem kilometru.
Foto: Pixabay
Jūs pats varat novērtēt materiāla stāvokli vairākos veidos. Vienkāršākais veids ir izmantot īpašu testeri, lai izmērītu ūdens koncentrāciju bremžu šķidrumā. Tomēr pat tas ne vienmēr dod pareizo rezultātu. Ja ierīces nav pie rokas, izmantojiet praksē pārbaudītu metodi.
Pirmkārt, ir svarīgi novērtēt bremžu šķidruma krāsu. Sākotnēji tas ir pilnīgi caurspīdīgs ar zeltainu nokrāsu. Lietošanas laikā materiāls var kļūt zaļš, kas neliecina par nopietnām problēmām.
Lasi vēl: Kāpēc japāņu automašīnām degvielas uzpildes atveres vāks ir kreisajā pusē, bet vācu labajā pusē
Foto: Pixabay
Sliktāk, ja bremžu šķidrums jau ir kļuvis melns vai duļķains. Šajā gadījumā ir vērts nopietni padomāt par tā nomaiņu. Šādas pazīmes norāda uz materiāla piesārņojumu, kas pietiekami efektīvi netiks galā ar saviem uzdevumiem.
Vēl viena zīme ir “sulojošās” bremzes standarta transportlīdzekļa darbības laikā. Ja sistēmas efektivitāte ir samazinājusies, tad, pirmkārt, tā ir rūpīgi jāpārbauda. Situācijā, kad bremžu kluči un diski vēl nav nolietoti, pie pirmās iespējas ir vērts nomainīt šķidrumu. Daudzi autovadītāji atzīmē, ka pēc procedūras pedālis kļūst atsaucīgāks un saprotamāks.