Kādos gadījumos nevajadzētu izraut nezāles

Cīņa ar nezālēm dārzā vienmēr šķiet bezgalīga. Tik ātri uzrodas jaunas, ka jādzīvo dārzā vai sakņu laukā, lai no tām visām tiktu vaļā. Bet vai jums ir jāizrauj katrs augs, kuru neesat iestādījis? Šodien mēs apskatīsim nezāļu veidus un atbrīvošanos no tām.

Nezāļu kontrole dārzā

Kāpēc mēs cīnāmies ar nezālēm? Tās traucē kultivēto augu sugu attīstību, kuras tika īpaši stādītas. Nezāles atņem barības vielas un vērtīgo mitrumu, kam vajadzētu nonākt mūsu kāpostiem, gurķiem vai tomātiem. Un dārzs izskatās ļoti nesakopts.

Īpaši nevēlos savā dārzā redzēt nezāles, piemēram, pienenes vai nātres. Papildu augu klātbūtne ir īpaši nepieņemama, ja esat izveidojis tematisku puķu dobi japāņu vai Eiropas stilā. Varbūt dažreiz jums ir jāvienkāršo sava attieksme, ja nevēlaties visu savu brīvo laiku pavadīt dārza ravēšanai.

Diemžēl nezāļu daba ir tāda, ka tās izdzīvo pat vissliktākajos apstākļos. Pietiek ar nelielu saknes daļu, kas palikusi pēc ravēšanas, lai augs aizpildītu lielāko daļu platības. Dažu nezāļu sēklas gadiem ilgi var atrasties lielā dziļumā, veiksmīgi pārdzīvojot salnas vai sausumu. Tāpēc nav iespējams izravēt dārzu un uz visiem laikiem atbrīvoties no nezālēm.

Augsnes ķīmiskā apstrāde, lai atbrīvotos no nezālēm

Mūsdienās tirgū ir daudz vielu, kas var palīdzēt atbrīvoties no nezālēm. Tomēr tās negatīvi ietekmē ne tikai šos augus. Ar ķimikālijām apstrādātā augsne ar laiku kļūst sāļa, jo tajā tiek iznīcināta mikroflora. Ķimikālijas arī izjauc kopējo skābes līdzsvaru. Šie faktori ietekmē visus augus.

Augļi un dārzeņi, kas audzēti uz šādi apstrādātas augsnes, daudzos nevieš uzticību. Lielākā daļa dārznieku, kas vēlas audzēt bioloģiskos augļus, izvēlas citus veidus, kā atbrīvoties no nezālēm.

Labākie veidi kā atbrīvoties no nezālēm

Pirmajā vietā, protams, ir mulčēšana. Tas ir augsnes pārklāšanas procesa nosaukums ar mulču, tas ir, neorganiskas un organiskas izcelsmes sasmalcinātu materiālu. Nopļautā zāle ir ideāls variants sakņu dārzam.

Dārznieki bieži izmanto blīvus stādīšanas modeļus un starpstādīšanu. Ir nepieciešams zināms laiks, lai redzētu šīs nezāļu apkarošanas metodes ietekmi. Sākumā nezāles joprojām mēģinās konkurēt ar kultivētajām šķirnēm, bet pēc kāda laika pēdējās tās pilnībā izspiedīs.

Lasi vēl: Ko darīt ar ķiplokiem jūlijā, lai iegūtu lielas galvas

Puķu dobes mulčēšana ir nedaudz atšķirīga. Izmantotais pārklājuma materiāls ir materiāls ar ilgu sadalīšanās periodu, kas slikti caurlaiž saules gaismu: priežu skujas, koku mizas vai pat neorganiskas vielas.

Vai arī jūs varat pilnībā pārskatīt savu attieksmi pret nezālēm. Dažas no tām ir diezgan noderīgas. Piemēram, tās pašas par sevi var kalpot kā dabīgs mulčas slānis. Kailas zemes trūkums piedāvā daudzas priekšrocības. Karstās dienās augsne izžūst un ir mazāk noturīga. Un lietus laikā tā nav tik slapja.

Nātre, kinzavinoja un pienenes ir lieliski mēslošanas līdzekļi, ja tās pļauj un brūvē, jo satur daudz barības vielu. Kāpēc gan tās neizmantot kā kaut ko noderīgu?