Jūlijā ziemas ķiploki pārstāj attīstīt savu virszemes daļu un sāk ķiplokā uzkrāt barības vielas.
Lai iegūtu dāsnu ķiploku galvu ražu, kas tiks uzglabāta ilgstoši un veiksmīgi, šajā svarīgajā periodā ir īpaši svarīgi ievērot ķiploku kopšanas noteikumus, kas nav tik sarežģīti.
Ķiploki jūlijā
Atslābināšana
Pēc katras laistīšanas ir vēlams uzirdināt starp rindām un izravēt nezāles. Laistīšana ir pelnījusi atsevišķu pieminējumu. Mitruma trūkums var izraisīt mazus un sausus ķiplokus, savukārt pārpalikums var negatīvi ietekmēt sīpolu nogatavošanos un turpmāko uzglabāšanu ziemā.
Pieredzējuši dārznieki iesaka samazināt laistīšanu 3–4 nedēļas pirms ražas novākšanas un pilnībā pārtraukt ķiploku laistīšanu nedēļu pirms ķiploku izrakšanas. Pirms tam tas ir jālaista 1-2 reizes nedēļā atkarībā no laika apstākļiem.
Galotnes
Kad augu zaļās daļas augšana jau ir apstājusies, slāpekļa mēslošanas līdzekļu izmantošana zaudē nozīmi.
Bet fosfora-kālija mēslošanas līdzekļi, gluži pretēji, būs ļoti noderīgi.
Izmantojiet vecu pārbaudītu recepti: uz vienu spaini ūdens ņemiet 25 gramus superfosfāta un 15 gramus kālija sulfāta un laistiet dobi.
Ziedu noņemšana
Par optimālāko laiku ziedu noņemšanai tiek uzskatīts brīdis, kad tās sasniedz 10–15 cm augstumu. Šādā stāvoklī tās vēl nepārņem visas augu rezerves.
Jūs varat nolauzt ziedus vai sagriezt tās ar šķērēm. Šo procedūru labāk veikt no rīta, kad augs ir piesātināts ar mitrumu. Šajā gadījumā ziedus būs vieglāk sagriezt, un nākamajā dienā griezuma vieta labi izžūs.
Lasi vēl: Dārza celiņi no vecām auto riepām
Ņemiet vērā, ka ziedi ir jānorauj zemu – viena līdz divu centimetru attālumā no augšējās lapas. Bet nesteidzieties tos dedzināt vai izmest, jo tie ir veselīgi un ļoti garšīgi.
Zaļo ķiploku pievienošana salātiem, sviestmaizēm, picām, gaļai, sieriem un mērcēm padara tos garšīgus, veselīgus un iekārojamus. Iepriekš runājām par to, kā saglabāt šo vērtīgo izejvielu un nodrošināt savu ģimeni ar vitamīniem visam gadam.
Kaites un kaitēkļi
Ja ķiploku lapas vienkārši kļūst dzeltenas, vairumā gadījumu to var labot. Bet lapu krokošanās, izžūšana, deformācija, plankumu parādīšanās un puve pie pamatnes liecina par nopietnu kaiti vai kaitēkļu invāziju.
Agru ķiploku lapu dzeltēšanu var izraisīt sals un pārāk sekla stādīšana. Ja aukstā laikā ķiploki kļūst dzelteni, tos var apstrādāt ar stimulatoriem.
Ja apgabalā ir augsts gruntsūdens līmenis, augs cieš no pārmērīgas laistīšanas, īpaši pavasarī. Šo problēmu var atrisināt tikai vienā veidā: stādot ķiplokus paaugstinātās dobēs.
Tagad jūs zināt, kā pareizi rūpēties par ziemas ķiplokiem vasarā. Mēs ceram, ka mūsu padoms palīdzēs jums iegūt lielisku šī auga ražu.