Vēl tikai divas nedēļas apskatāma izstāde “Uzvilkt Latviju. Latvieša tautastērps pasaulē”. Aicinām apmeklēt sarīkojumus izstādē

Piektdien, 25.augustā plkst.18.00 saruna par tautastērpu valkāšanu Latvijā un ārzemēs.

Sarunā piedalīsies biedrības “Mans tautastērps” dibinātāja un daudzu tautastēŗpu stāstu dokumentētāja Ilze Strēle, Vācijas bēgļu nometnēs augusī Aija Ebdene, kura nu atkal dzīvo un savu tautastērpu valkā Latvijā, Beļģijas latviete Dace Ulmane, kura uzšuvusi tautastērpus gan sev un saviem bērniem, gan arī tērpu daļas citiem Briseles latviešu bērnu vokālās grupas dalībniekiem.

Saite uz ziņu izstādes mājaslapā.

Trešdien, 30.augustā plkst.18.00 izstādes noslēguma diskusija “Cik tālu ir par tālu? Tautastērpa valkāšana ārpus Latvijas”.

Tautastērpa gatavošanu un valkāšanu ietekmē informācijas pieejamība, materiālu izvēle, valkāšanas tradīcija un citi apstākļi. Kā šie dažādie faktori ietekmē tautastērpu un tā valkātāju pētīs izstādes kuratore Marianna Auliciema, etnogrāfe Anete Karlsone, tautastērpu skates uzvarētāja Janta Meža un biedrības “Mans tautastērps” valdes locekle Evita Lisovska. Saite uz ziņu izstādes mājaslapā.

Sestdien, 2.septembrī plkst.12.00 kuratores Ievas Vītolas vadītu ekskursiju izstādē. Saite uz ziņu izstādes mājaslapā.

Īpaši aicinām ģimenes ar bērniem. Iedvesmojoties no izstādes eksponātiem, mazie apmeklētāji var veidot papīra lelles, krāsot tērpu zīmējumus un vīt rakstus. Sestdienās piedāvājam izmēģināt aušanu vēsturiskās stellēs, kas izgatavotas bēgļu nometnē Vācijā pēc Otrā pasaules kara.

Ieskats izstādē “Uzvilkt Latviju. Latvieša tautastērps pasaulē”

Tik vērienīga diasporas tautastērpu izstāde Latvijā notiek pirmo reizi un ir guvusi plašu apmeklētāju atsaucību. Izstādē 40 tautastērpi atklāj to darināju un valkāju pieredzi Eiropā, Austrālijā un abās Amerikās. Izstādē ir arī divi tautastērpi no Krievijas – ar grūtībām atvesti no Baškīrijas un Omskas, par spīti kara pārtrauktajiem sakariem. Eksponātu vidū ir bēgļu gaitās līdzi paņemti, no kara materiālu pārpalikumiem bēgļu nometnēs veidoti, trimdā pašu darināti un no paaudzes paaudzē nodoti tautastērpi.

Leave a Comment