Starptautiskā Olimpiskā komiteja nāk klajā ar svarīgu paziņojumu

Starptautiskās Olimpiskās komitejas vadītājs Tomass Bahs nācis klajā ar īpašu paziņojumu saistībā ar dalībvalstīm, kuras varēs piedalīties nākamajās Olimpiskajās spēlēs.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) vadītājs Tomass Bahs ierosināja atgriezt Krievijas un Baltkrievijas sportistus uz starptautiskajām sacensībām. Tomēr tam ir daži nosacījumi.

Lai Krievijas un Baltkrievijas sportisti drīkstētu piedalīties sacensībās, viņiem ir jābūt neitrālu sportistu statusam. SOK prezidents sacīja, ka šāda prakse “strādā” daudzos sporta veidos dažādās valstīs.

Lasi vēl: Maksima Galkina ASV tūre beigusies ar pilnīgu neveiksmi

Tomass Bahs SOK izpildkomitejas sēdē kā piemēru minēja tenisu, riteņbraukšanu, galda tenisu, futbolu, hokeju, handbolu. Pēc viņa teiktā, nevienā no šīm sacensībām drošības incidenti nav bijuši. SOK vadītājs piebilda, ka to valstu varas iestādes, kurās notiek turnīri, ar ļoti retiem izņēmumiem izsniedz vīzas Krievijas un Baltkrievijas sportistiem. Citās valstīs viņiem tiek izsniegtas darba atļaujas.

Pēc Baha domām, SOK nevar atrast risinājumu, kas būtu piemērots visiem. Viņš norādīja, ka ar šādiem nosacījumiem “Krievijai un Baltkrievijai var nākties sadzīvot”.

Atgādinām, ka janvārī SOK aicināja neitrālā statusā atgriezties starptautiskajās sacensībās Krievijas un Baltkrievijas sportistus. Tajā pašā laikā organizācijas izpildkomiteja ierosināja neielaist tos, kuri aktīvi atbalsta īpašo operāciju.

Pērn februārī SOK ieteica neielaist Krievijas un Baltkrievijas sportistus starptautiskās sacensībās. Atgādinām, ka nākamās olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā notiks no nākamā gada 26. jūlija līdz 11. augustam.

Lasi vēl: Alla Pugačova esot nekaunīgi izturējusies kolēģu koncertos Izraēlā; Daži viņas kolēģi to sauc pat par “noziegumu”

Iepriekš slavenā ritmiskās vingrošanas trenere Irina Vinere izteicās pēc briesmīgajām ziņām par viņas atstādināšanu no darba starptautiskās sacensībās. Vingrošanas ētikas fonda disciplinārlietu komisijas lēmums bija trieciens daudziem cilvēkiem, kuri aktīvi sekoja līdzi Krievijas un Baltkrievijas sportistiem.

COMMENTS

Pievienot komentāru